Drobiowy serwis społecznościowy od WikiLeaks

Po co komu serwis społecznościowy sygnowany przez WikiLeaks?
Drobiowy serwis społecznościowy WikiLeaks szuka przyjaciół. Przypomnijmy: WikiLeaks to serwis, który, między innymi, w listopadzie 2010 roku opublikował tajne depesze amerykańskich dyplomatów. Ogólnie rzecz biorąc strona pozwala na umieszczanie na niej - zupełnie anonimowo, przynajmniej w teorii - tajnych dokumentów rządowych i korporacyjnych. WikiLeaks właśnie uruchomiło FoWL ("fowl" - ang. "drób"), czyli Friends of WikiLeaks. Ma to być serwis społecznościowy przeznaczony dla wszystkich, którzy czują się w jakiś sposób związani z ideami tej inicjatywy. Dzięki niej poznać będzie można "nowych sprzymierzeńców w walce o wspólne dobro". Głównym jej zadaniem ma być zapewnianie wsparcia wszystkim osobom starającym się wcielać w życie idee WikiLeaks.

Przypomnijmy: WikiLeaks to serwis, który, między innymi, w listopadzie 2010 roku opublikował tajne depesze amerykańskich dyplomatów.Ogólnie rzecz biorąc strona pozwala na umieszczanie na niej - zupełnie anonimowo, przynajmniej w teorii - tajnych dokumentów rządowych i korporacyjnych.

WikiLeaks właśnie uruchomiło FoWL ("fowl" - ang. "drób"), czyli Friends of WikiLeaks. Ma to być serwis społecznościowy przeznaczony dla wszystkich, którzy czują się w jakiś sposób związani z ideami tej inicjatywy. Dzięki niej poznać będzie można "nowych sprzymierzeńców w walce o wspólne dobro". Głównym jej zadaniem ma być zapewnianie wsparcia wszystkim osobom starającym się wcielać w życie idee WikiLeaks.

Serwis społecznościowy WikiLeaks można znaleźć tutaj.

Zobacz także:

sklep WikiLeaks

Sklep z upominkami od... WikiLeaks

Więcej o: