Google uczy, Google bawi, Google obraża?

Przepastne biurowce Google wypełniają ludzie, którzy czasami chcą tak po ludzku pożartować. Czy tym razem przekroczono granicę dobrego smaku?

Na Wykopie znaleźliśmy informację o żarciku Google, który został umieszczony w usłudze Street View. Chcąc go zobaczyć wykonajcie następujące kroki.

W Google Maps wklejcie te wartości: 47.110579 9.227568 i kliknijcie "wyszukaj"

Następnie kliknijcie na zieloną strzałkę.

Teraz wybierzcie napis "Street View" pod zdjęciem.

I "obróćcie się" w lewo, spójrzcie na obłok.

My mamy mieszane uczucia, a wy?

[aktualizacja]

W dyskusji "artefakt" czy "obraza uczuć religijnych" warto podać jeszcze jeden argument - gdzie znajduje się miejsce przedstawione na mapie. Leży w pobliżu Sankt Gallen (na terenie kantonu o tej samej nazwie) - niegdyś znanego i ważnego ośrodka zakonnego,  dziś centrum naukowego dla studiujących manuskrypty pozostawione przez chrześcijańskich mnichów.

 

Google Maps

Więcej o:
Komentarze (62)
Google uczy, Google bawi, Google obraża?
Zaloguj się
 • Gość: gość

  Oceniono 47 razy 39

  Drogi panie Robercie (autorze). Ubolewam, iż aktualnie osoba pisząca dowolnej treści artykuł nie wykazuje się odrobiną inicjatywy - i np: nie sprawdziła reszty trasy. Jak się magicznie okazuje ten artefakt pojawia się na każdym zdjęciu ! niemożliwe ! Po za tym nie wiem jak Pan z plamy zrobił czyjś wizerunek. U mnie mieszane uczucia pojawiają się na skutek kontaktu z takimi artykułami o miernym poziomie....

 • icywind90

  Oceniono 48 razy 26

  Katolicy wszędzie doszukują się widoku swoich bożków. Nawet na toście czy patelni. To zwykły błąd ale już wierzący zdążyli się obrazić. Gdzie wy tam widzicie matkę boską? Chyba matka boska niewyraźna.

 • Gość: llogd

  Oceniono 37 razy 23

  Nie ma jak zrobić tanią sensację. Spece od "technologii". Ciekawe, czy napiszecie sprostowanie jak wyjaśni się że typowy dla zdjęć panoramicznych "duch". Myślę, że nie napiszecie, bo do tego trzeba mieć jaja.

 • tuli5

  Oceniono 12 razy 12

  czy Jasna Panienka moze sie objawic tylko dzieciom i pastuszkom? Informatykowi nie?

 • dellek

  Oceniono 13 razy 11

  Kogo niby ta plama ma obrażać? Chyba chorych na umyśle.

 • sorc108

  Oceniono 8 razy 8

  Mnie to bardziej przypomina Gordona Freemana przy jakimś obelisku. Jak się dobrze przypatrzeć, to nawet widać słynny łom. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX