Zajrzeli, co w SIII piszczy. Lepiej dbać o wyświetlacz

Specjaliści z iFixIt zaledwie kilka dni po premierze Samsunga Galaxy SIII zabrali się do przejrzenia jego komponentów. Odkryli przy okazji, że warto dbać o to, by szybka chroniąca wyświetlacz nie stłukła się.

W środku najnowszego smartfona Samsunga eksperci iFixIt znaleźli to, czego można się było spodziewać - m.in.  procesor z Exynos 4412 (1,4GHz), 8-megapikselowy aparat, którego producent wciąż jest nieznany (wiadomo natomiast, że czujnik umieszczony z tyłu pochodzi od Sony i jest bardzo podobny do znanego z iPhona 4S).

Uwagę zwrócić należy na szybkę pokrywającą wyświetlacz - jest ona z nim scalona, wyświetlacz z kolei przytwierdzony jest do obudowy. W przypadku uszkodzenia czeka nas więc spory koszt wymiany.

 

[ za theverge.com ]

Więcej o:
Komentarze (14)
Zajrzeli, co w SIII piszczy. Lepiej dbać o wyświetlacz
Zaloguj się
 • lukasz2010

  Oceniono 45 razy 39

  "więc spory koszty wymiany." Artykuł też był spory i pan redaktór już nie dał rady przeczytać.

 • Gość: asdfrew

  Oceniono 10 razy 8

  dżizus, a krótszego tekstu już nie dało się napisać ?

 • blenderspl

  Oceniono 9 razy 7

  co oznacza spory? wymiana stłuczonego wyświetlacza w Samsungu Wave to koszt 550zł.. Nie było o czym pisać więc wstawiliście to, tego artykułem nazwać nie można. Może napisalibyście co działa i jak w SIII, np modele Omnia oraz Wave, Wave2, Wave3 mają GPS który działa od święta. Może lepiej uświadomić konsumentów oraz poradzić jak mogą dbać o swoje prawa.

 • Gość: kkk

  Oceniono 6 razy 4

  Przez chwilę pomyślałem, że to twitter

 • blameitonmyadd

  Oceniono 5 razy 3

  no nie no, rewelacja. Ludzie, uwaga rewolucja w wiedzy o smartfonach z ekranem dotykowym: Uważajcie Na Wyświetlacz, żeby Go Nie Stłuc !
  Nie no, dziękuje "technologie", teraz mogę już spać spokojnie

 • artus

  Oceniono 1 raz 1

  Moje życie nie będzie już takie same - teraz wiem, że nie należy tłuc ekranu, bo to sporo kosztuje! DZIĘKI GAZETO za to objawienie!

  PS. Mam nieodparte wrażenie, że dzień bez pisania o SGS III to dzień stracony. Nawet jak się pisze taki bełkot.

 • marcin-91

  0

  To raczej nie nowość, koszt wyświetlacza do S2 to 500~600 zł. właśnie z powodu scalenia wyświetlacza ze szkłem. Dzięki temu mamy to promowane wrażenie "bezpośredniej" obsługi wyświetlacza, a sam telefon jest cieńszy.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 5 razy -3

  Zachęcam do obejrzenia. Spróbujcie to zrobić z samsungiem.
  Nokia Lumia Screen 900 Hammer Test
  youtu.be/Jf1fRu9YgfE?t=20s

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX