Awaria w polskiej sieci - nie działa Kwejk, Komórkomania, Wykop

Dziś od rana nie działa kilka ważnych serwisów polskiego internetu - ponoć wszystkiemu winna jest awaria zasilania w firmie zajmującej się hostingiem
Awaria w polskiej sieci Nie działają popularne serwisy, m.in. Kwejk, Komórkomania, Wykop Awaria polskiego internetu - nie działają m.in. popularne serwisy Kwejk.pl, NaTemat.pl, Wykop.pl i wiele innych Dziś trudny dzień dla przeciętnego polskiego internauty - nie działają m.in. Kwejk.pl, NaTemat.pl czy Gadzetomania, a wcześniej nie dało się też połączyć m.in. z Wykopem. Jak czytamy w serwisie Spidersweb.pl: (...) Zdaje się, że Beyond.pl, który hostuje te serwisy, zaliczył jakąś poważną awarię. Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy, aby dowiedzieć się oficjalnie, co się stało, ale nieoficjalnie możemy donieść, że ponoć to awaria zasilania, która narobiła wiele szkód serwerom. Awaria rozpoczęła się wcześnie rano - po godzinie 7.00. Zniknął również Wykop.pl i niektóre serwisy należące do grupy Allegro. O godzinie 8.45 nie działały nadal PayU.pl, Komórkomania.pl, Gadzetomania.pl, Citeam.pl, Walutomat.pl, Money.pl. Padła także e24cloud - chmura należąca do firmy hostingowej Beyond, prawdopodobnego sprawcy całego zamieszania. NaTemat.pl informuje na Facebooku: "Coś nam przestało działać. Liczni informatycy w Warszawie, Poznaniu i Krakowie pracują, żeby znów zaczęło. Mamy nadzieję, że NaTemat szybko wróci". Z kolei Wykop.pl stara się całą sprawę obrócić w żart, informując na Facebooku: "W celu zwiększenia poniedziałkowej produktywności w zakładach pracy, rząd nakazał nam wyłączyć Wykop na kilka godzin". Być może awaria ma szerszy zasięg, bo - jak nas informujecie - Kwejk nie działał już wczoraj po południu. Na razie nie udało się potwierdzić informacji o awarii w Beyond.pl - przedstawiciele firmy nie odbierają telefonów.

[10:12 Aktualizacja]

Wygląda na to, że wszystko powoli wraca do normy. Ruszyła już część serwisów borykających się z problemami. W tej chwili można się już dostać na Wykop, Komórkomanię, Gadżetomanię, Walutomat i Money.pl.

---

[10:44 Aktualizacja]

Ruszył już także serwis Natemat.pl. Wymienione powyżej również działają bez problemu. Awaria została już więc praktycznie usunięta.

[10:54 Aktualizacja]

Na swoim profilu na Facebooku firma Beyond umieściła krótkie wyjaśnienie całej sytuacji:

W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji - niektóre z nich testowane są nawet co godzinę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Niestety awaria dotknęła cześć klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów , a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług.

Osobną sprawą pozostaje jednak awaria Kwejk.pl. Serwis ten nie jest obsługiwany przez Beyond.pl, a jak donoszą internauci, nieprawidłowo działał on już wczoraj. Próbujemy dowiedzieć się, co się z nim stało. Kiedy tylko zdobędziemy informacje na ten temat nasza wiadomość zostanie po raz kolejny zaktualizowana.

---

Dziś trudny dzień dla przeciętnego polskiego internauty - nie działa m.in Kwejk.pl, NaTemat.pl czy Gadzetomania, a wcześniej nie dało się też połączyć m.in. z Wykopem.

Jak czytamy w serwisie Spidersweb.pl:

(...) zdaje się, że Beyond.pl, który hostuje te serwisy zaliczył jakąś poważną awarię. Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy, aby dowiedzieć się oficjalnie co się stało, ale nieoficjalnie możemy donieść, że ponoć to awaria zasilania, która narobiła wiele szkód serwerom.

Awaria rozpoczęła się wcześnie rano - po godzinie 7.00 zniknął również Wykop.pl i niektóre serwisy należące do grupy Allegro. Obecnie (8.45) nie działają nadal PayU.pl, Komórkomania.pl, Gadzetomania.pl, Citeam.pl, Walutomat.pl, Money.pl. Padła także e24cloud - chmura należąca do firmy hostingowej Beyond, prawdopodobnego sprawcy całego zamieszania.

Na Temat informuje na Facebooku, że

Coś nam przestało działać. Liczni informatycy w Warszawie, Poznaniu i Krakowie pracują, żeby znów zaczęło. Mamy nadzieję, że naTemat szybko wróci.

Z kolei Wykop.pl stara się całą sprawę obrócić w żart informując na Facebooku, że:

W celu zwiększenia poniedziałkowej produktywności w zakładach pracy, rząd nakazał nam wyłączyć Wykop na kilka godzin ;)

Być może awaria ma szerszy zasięg, bo - jak nas informujecie Kwejk nie działał już wczoraj po południu. Na razie nie udało się potwierdzić informacji o awarii w Beyond.pl - przedstawiciele firmy nie odbierają telefonów.

Jeżeli traficie na inne serwisy, które przestały dziś rano działać - dajcie znać w komentarzach.

Zobacz także:

 Światowa cyberwojna - nie zobaczysz jej w telewizji

Światowa cyberwojna - nie zobaczysz jej w telewizji

Hakerzy, którzy włamali się na stronę premiera wpadli. Ujawnili ich inni hakerzy

Hakerzy, którzy włamali się na stronę premiera wpadli. Ujawnili ich inni hakerzy

Więcej o:
Komentarze (73)
Awaria w polskiej sieci - nie działa Kwejk, Komórkomania, Wykop
Zaloguj się
 • 69baron69

  Oceniono 30 razy 22

  Zadna strata

 • kapitan_marchewa

  Oceniono 26 razy 20

  Tragedia, same najważniejsze serwisy.
  A Pudelek i Plotek działają?

 • wojo.b

  Oceniono 50 razy 20

  wyborcza.pl niestety działa :P

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 30 razy 18

  "Dziś trudny dzień dla przeciętnego polskiego internauty - nie działa m.in Kwejk.pl, NaTemat.pl czy Gadzetomania, a wcześniej nie dało się też połączyć m.in. z Wykopem."

  No tak tragedia bo przeciez przecietny polski internauta nie moze sie obyc bez tych oglupiajacych serwisow.

 • gazecina_wypierdcza

  Oceniono 32 razy 18

  łał
  nius dnia ....
  gimnazjaliści się chyba pochlastają .......

 • three-gun-max

  Oceniono 16 razy 12

  Za awarią stoi Korea Północna. Ukochany przywódca sam zaplanował i przeprowadził ataki przeciwko imperialistom.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 18 razy 12

  Hmmm .......... chyba nalezy oglosic zalobe narodowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX