Facebook pyta Cię o zdanie w sprawie zmiany polityki prywatności

Mark Zuckerberg chce utrzymać Internautów w przekonaniu, że używanie Facebooka jest bezpieczne dla ich prywatności. Nadchodzące zmiany w polityce firmy są poprzedzone największym w historii Internetu głosowaniem.

901 milionów użytkowników Facebooka może się wypowiedzieć na temat planowanych zmian w polityce prywatności serwisu. Mamy zgodzić się na to, by oglądać reklamy powiązane z portalem na innych stronach. Jedynym sposobem, aby stało się to realne jest przekazywanie części naszych danych.

Głosować można odwiedzając ten link.

Jeśli 30% posiadaczy kont na FB odda głosy (bagatela: 270 mln osób) serwis uzna "referendum" za ważne. Odpowiadać będziemy na pytanie: jesteś za obecną czy nową "polityką prywatności".

Pierwsze internetowe głosowanie na taką skalę odbyło się, kiedy portal jeszcze "raczkował"  - w 2009 r.

Dla przeciętnego polskiego Internauty przebrnięcie przez dokumenty związane z głosowaniem nie będzie łatwe - trzeba przeczytać sporo angielskiego tekstu i poświęcić na to około piętnastu minut. Serwis robi co może, by pozostać transparentnym i uniknąć oskarżeń o stawianie swoich użytkowników pod ścianą, jak to było w przypadku Google.

[ za nbcphiladelphia.com ]

Więcej o:
Komentarze (1)
Facebook pyta Cię o zdanie w sprawie zmiany polityki prywatności
Zaloguj się
  • Gość: Chava

    0

    Stacey Robinson is one of the 3 male athletes on the 2012 Reebok CrossFit Regional team. Stacey plaecd 138 out of 2,700 male athletes from Texas, Louisiana, and Mississippi in the 2012 Reebok CrossFit Open Competition. The Regional competition will be held this coming weekend in San Antonio, Texas. Ragin CrossFit finished 17 out of 148 teams securing a spot at Regionals. The top 3o teams made the cut.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX