Zobacz przyszłość - kształtowanie pogody już w 2021 roku [INFOGRAFIKA DNIA]

Wyciszanie fal morskich w 2028 r., pojemność danych w eksabajtach w 2034 r., a 9 miliardów ludzi na Ziemi w 2040 r.

Takie przewidywania to nie nowość w sieci, jednak to, które Wam prezentujemy jest wyjątkowe - zawiera różne kierunki rozwoju ludzkości, podzielone na rozmaite dziedziny w perspektywie następnych 30 lat. Jak widać, wydarzy się bardzo dużo:

Wizje przyszłości

Powyższa polska wersja robi dziś karierę na Wykopie, ale jeśli chcielibyście przejrzeć dokładniejsze (choć po angielsku) opisy nadchodzących przełomów, to polecam oryginalną i interaktywną infografikę na stronie envisioningtech.com/envisioning2012/

Poniżej - jej wersja graficzna:

wizje przyszłości

Warto wiedzieć, że postęp nie musi następować tak powoli - przewiduje się, że w 2045 dojdziemy do tzw. technologicznej osobliwości, czyli momentu, w którym odstępy czasowe między kolejnymi wynalazkami staną się tak małe, że prawie niezauważalne. Więc powyższe grafiki szybko mogą stracić aktualność. Zachowajcie je gdzieś sobie i zajrzyjcie za 10 lat - mogą Was nieźle rozbawić.


Więcej o:
Komentarze (14)
Zobacz przyszłość - kształtowanie pogody już w 2021 roku [INFOGRAFIKA DNIA]
Zaloguj się
 • stefanpajonk

  Oceniono 22 razy 10

  odsalanie, po roku 2031... przecież robimy to dziś, zmiana pogody ? przecież robimy to dziś jodkiem srebra, elastyczne ekrany już są,
  energia słoneczna gromadzona w przestrzeni kosmosu... nie będę tego komentował.
  Połowa rzeczy już jest, a druga połowa to nierealne bzdury, zupełnie nie adekwatne do podanej daty.

  nam się tylko wydaje że rozwijamy się w niesamowitym pędzie.

  Proszę zobaczyć że w minionych epokach też ciągle coś wynajdowano jednak mówimy tylko o przełomowych sprawach jak przejście z drewnianych narządzi na metalowe, z pary na elektryczność.

  Kiedyś wszystkie maszyny działały przy użyciu pary, wszystkim się wydawało że coraz to mocniejszy i wydajniejszy silnik parowy jest przełomowy, o tuż nie... przełomem była dopiero elektrycznośc i jej wykorzystanie do stworzenia silnika, tak i dziś to że 10 lat temu były cegłofony, a dziś mamy dotykowy telefon nei ejst to żadnym przełomem bo nadal główna zasada jest ta sama. Samochody również są tylko ulepszane, są wydajniejsze, szybsze, mocniejsze ale żaden z nich nei wprowadza nic nowego. Więc tak naprawdę w wielu kwestiach siedzimy w tym samym punkcie. Przełom będzie w przejściu z epoki krzemu na grafen, mimo wszystko to też nie będzie wielki przełom. Wielkie przęłomy to był pierwszy samolot, pierwszy samochód, atom, lot w kosmos. I mało prawdopodobne że jeszcze w tym stuleciu stanie się coś co spowoduje skok cywilizacji.

 • java77

  Oceniono 18 razy 4

  wiele przelomowych wynazalkow jest zamkniete w sejfie patentowym.Np wynalazki Tesli w ilosci ponad 1000 wynalazkow o wytwarzaniu i przesylaniu energii.Energia darmowa tzw WOLNA energia jest wokol nas,a tesla zbudowal generatory do jej przechwytywania,magazynowania i przesylania na odleglosc bez kabli i strat.Zbudowal takze pojazd o napedzie elektrycznym ktorym jezdzil tydzien bez ladowania.To wszystko sa fakty.historyczne.Tak wiec wiele przelomowych wynalazkow nie wyjdzie na swiatlo dzienne tylko dlatego ze wielkim koncernom np naftowym i atomowym to nie na reke bo nie beda zarabiac.I tak moge wymieniac do rana.Tesla to tylko jeden z wielu wynalazcow ktorych wynalazki sa ukrywane.Nasz pan Łągiewka wynalazl nie tylko zderzak,ale hamulec skracajacy droge hamowania ponad 3 krotnie i silnik elektr ktory nie ma strat i koncowej predkosci-moze sie krecic bez konca.To jak mowilem jeden z wielu.Ale gdyby to weszlo w zycie wiele firm by nie zarobilo na ropie,benzynie itp.

 • Gość: kotek

  Oceniono 2 razy 2

  czy to jest news sprzed roku ?

 • zeus_gromowladny

  Oceniono 3 razy -1

  > przewiduje się, że w 2045 dojdziemy do tzw.
  > technologicznej osobliwości, czyli momentu [...]

  Nie "przewiduje się", tylko jeden wariat przewiduje.

 • crypolskocry

  Oceniono 2 razy -2

  "kształtowanie pogody już w 2021 roku"
  Z tego co sie orientuje to pogode kształtujemy juz od ok 10lat oczywiscie nie w pelni, ale jednak na wysokim poziomie np HAARP
  Obecnie jestesmy na etapie geo-inżynierii gdzie jest oprysk aluminium, boru i jakigos tam innego syfu jak chemtrails

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX