Memotechnika: w prawo, w lewo, w drzewo

Potknięcia największych przydarzają się rzadko, ale kiedy się już trafiają... Cały Internet się śmieje.

Tak jest i teraz.

Apple. Apple nigdy się nie myli, Apple produkuje urządzenia i programy, które po prostu działają i się nie psują, Apple nie wypuszcza bubli, Apple dba o swoich klientów... Może to i trochę przesadzone, ale naprawdę wiele osób na świecie tak właśnie sądzi.

A w zasadzie - sądziło. Krystalicznie czysta (no, nie przesadzajmy...) wizja firmy z jabłkiem wali się właśnie w gruzach. Wszystko przez mapy.

Przypomnijmy - już jakiś czas temu Apple zapowiedziało, ze w szóstej wersji systemu operacyjnego tej firmy przeznaczonego na urządzenia mobilne - czyli iOS 6 - pojawią się zupełnie nowe mapy. Firma zrezygnowała ze współpracy z Google Maps (czemu miałaby w końcu współpracować z jednym z największych konkurentów) i stworzyła własny system.

Premera iOS 6 miała miejsce 19 września 2012 roku.

Zaczął się dramat.

Okazało się bowiem, że nowa aplikacja... nie działa zbyt dobrze. Nazwy miejsce nie w takim języku co trzeba. to standard, na który jeszcze można przymknąć oko - gorzej, gdy z terytorium kraju znika jego główna rzeka albo w pewnym mieście w miejscu biurowców znajduje się park. A takie rzeczy w mapach na iOS 6 są na porządku dziennym.

Internet nie miał litości. Jeszcze 19 września o sprawie napisały wszystkie najważniejsze media zajmujące się technologiami na świecie. Dość szybko na Twitterze pojawił się też specjalny hashtag dla wszystkich narzekających na nowe mapy(#ios6pocalypse - polecamy przejrzeć, świetna lektura) oraz profil iOS 6 Maps, które wyśmiewa rozmaite absurdy z nimi związane:

źródło: https://twitter.com/iOS6maps

źródło: https://twitter.com/iOS6maps

Szczególnej uwadze polecamy także tego Tumblra, którego autor publikuje regularnie rozmaite bzdury, które pojawiają się na mapach Apple. To pomaga w uzmysłowieniu sobie, z jak wielkim bublem mamy do czynienia. Dla przykładu:

źródło: http://theamazingios6maps.tumblr.com/Jeśli chcielibyście zaś rzucić okiem, jak wygląda Polska według nowych map na iOS, to koniecznie zajrzyjcie do tego zestawienia.

Szybko powstało też mnóstwo przeróbek i... i tak mapy Apple awansowały do rangi mema.

Gratulacje.

Zainteresował się nimi nawet sam Hitler (zabawne, że akurat ta sprawa wyjątkowo pasuje do tego filmiku):

Poniżej znajdziecie inne, naszym zdaniem najciekawsze przeróbki i żarty związane z tym tematem:

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

źródło: Internet

A co dalej z samymi mapami? 21 września 2012 roku rzecznik Apple, Trudy Miller, oznajmiła, że to "aplikacja, nad którą wciąż toczą się prace".

Znaczy, może kiedyś będzie działać. A póki nie działa - Internet się śmieje.