Skandal? Producent "nagich skanerów" fałszował wyniki testów oprogramowania?

Rapiscan, firma tworząca "nagie skanery" musi odpierać ciężkie oskarżenia. Chodzi ponoć o sfałszowane wyniki testu oprogramowania.

"Nagie skanery" budzą kontrowersje w USA ze względu na ich możliwości. Są w stanie bardzo dokładnie obejrzeć ciało przeszukiwanej osoby i stworzyć wizualizację oddającą szczegóły anatomiczne.

Interwencje obrońców praw obywatelskich doprowadziły do tego, że producent skanerów zgodził się zmienić oprogramowanie. Miało ono tworzyć jedynie ogólny obrys przeszukiwanej osoby ograniczając szczegóły do minimum.

Okazuje się jednak, że Rapiscan, w odróżnieniu od konkurencji, nie potrafił poradzić sobie ze stworzeniem nowej wersji oprogramowania. I - oczywiście to niepotwierdzone - sfałszował wyniki testów.

Szkopuł w tym, że były one przeprowadzone przez niezależną firmę - nie jest więc jasne, jak Rapiscan miałby zmanipulować wyniki. Firma odrzuca wszelkie oskarżenia.

W każdym razie przewodniczący Transportation Security Subcommittee (TSA) obiecał przyjrzeć się sprawie. Agencja Bloomberg pisze, że do TSA dotarły jakieś donosy w tej sprawie.

Rapiscan wyprodukował do tej pory 500 maszyn o wartości ok. 180 tys. dol. każda. Jeśli rząd udowodni oszustwo firmie grozi utrata kontraktów i grzywna.

Spółka ma za sobą podobne problemy. Wcześniej część analiz wykazywała, że skanery emitują promieniowanie dziesięciokrotnie silniejsze od deklarowanego. Okazało się, że testerzy popełnili szkolny błąd - źle podzielili otrzymane rezultaty....

[ za rt.com ]

Więcej o:
Komentarze (24)
Skandal? Producent "nagich skanerów" fałszował wyniki testów oprogramowania?
Zaloguj się
 • Gość: zaciekawiony

  Oceniono 132 razy 114

  a nie byłoby taniej i prościej: podchodzisz do bramki na lotnisku , ściągasz całe ubranie, pakujesz do worka , nadajesz na bagaż. Celniczka/celnik sprawdza następnie czy nie przemycasz czegoś niebezpiecznego w d.....pie, lub c.....pie i jak nic nie znajdą wchodzisz na pokład samolotu. Tylko przy tej całej organizacji (czytaj bałaganie) na lotniskach mogło by się okazać, że ktoś poleciał do np. NY a ciuchy do Pekinu.......

 • Gość: sajdi

  Oceniono 65 razy 49

  Tutaj jest ta laska

  http://emfinterface.files.wordpress.com/2010/07/body-scanners-naked-woman11.jpg

 • acidity

  Oceniono 36 razy 30

  Uczciwie pisząc, to kliknąłem, żeby zobaczyć tę panienkę, a tu lipa :(
  Cała gazeta!
  Na szczęście koledzy w komentarzach poratowali linkiem :)

 • konieczna_errata

  Oceniono 31 razy 23

  Tutaj jest ta laska.
  www.f1online.de/de/lizenzfreie-cds-vcds/21733_PhotoAlto/cd/2274_Body-in-360%B0-%28Dominique-Douieb%29/
  Dla głąbów redaktorów i łatwowiernych/leniwych, tudzież pokłóconych z wujkiem guglem forumowiczów.

 • sylenth

  Oceniono 25 razy 15

  Sprowadzę takie coś, ustawie bramkę na Monciaku i za opłata każdy będzie mógł sobie popatrzeć.

 • Gość: tiffi

  Oceniono 8 razy 8

  "laska' - fotomontaż

 • wmc-33

  Oceniono 16 razy 6

  Ameryka w pigułce.

 • dragon2100

  Oceniono 12 razy 4

  A gdzie ta laska z strony głównej ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX