Szalony drukujący Holender chce stworzyć dom przy użyciu drukarki 3D

Janjaap Ruijssenaars z politechniki w Amsterdamie ma śmiały plan. Stworzyć w zasadzie cały budynek przy użyciu drukarki przestrzennej.

Sztuka to może udać się tylko, jeśli konstrukcja będzie oparta na idei pętli Möbiusa. Drukarka 3D wydrukuje fragmenty mierzące 6 na 9 metrów przy użyciu technologii D-Shape - to robotyczny system wytwarzania budynków.

 

3DFot. 3ders.org

Ruijssenaars w rozmowie z portalem 3ders.org wyjaśnia swą ideę:

"Jedna powierzchnia zgięta w pętlę Möbiusa. Podłoga zmienia się w sufit, wnętrze zmienia się z tym co na zewnątrz. Architektura ciągłości o nieograniczonym zastosowaniu".

Wydruk 3D będzie tworzył jedynie obrys budynku - architekt obawia się, czy konstrukcja oparta jedynie na technologii D-Shape wytrzyma obciążenia, dlatego planuje wzmocnić całość betonem.

Czy "drukowany dom" powstanie? Najbliższe półtora roku to pokażą, projekt ma się zakończyć w 2014 r.

 

[za theverge.com ]

Więcej o:
Komentarze (6)
Szalony drukujący Holender chce stworzyć dom przy użyciu drukarki 3D
Zaloguj się
 • Gość: rewolucja3d.pl

  Oceniono 23 razy 21

  Jak widać druk 3d to nie tylko rynek gadżetów, akcesoriów i zabawek. Bardzo podoba mi się ten projekt - jest bardzo śmiały i nowoczesny. Trzymam kciuki za powodzenie i chętnie przy jakiejś okazji zobaczę gotową budowlę.

 • pererec

  Oceniono 6 razy 6

  No i co, polscy konstruktorzy? Dacie radę policzyć wstęgę Moebiusa? Czy to tzw. "nie da się zrobić"?

 • Gość: Malkontent

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko jak w tym mieszkać ?? Pewnie lepiej byłoby w samej drukarce.

 • Gość: Materialination.com

  Oceniono 1 raz 1

  Również trzymamy kciuki za tę realizację. Jako pierwszy projekt tego typu - musi się udać. Druk 3d rozwija się w zawrotnym tempie i wchodzi w coraz więcej różnych dziedzin. Wierzymy, że druk 3D zrewolucjonizuje nie tylko przemysł, medycynę i budownictwo, a niebawem drukarki 3D będą w naszych domach równie często jak te, które wypluwają zadrukowane kartki papieru dzisiaj.

  Jeśli mielibyście ochotę poeksperymentować z drukiem 3d, zobaczyć drukarki i wydrukowane przedmioty, albo wspólnie coś wydrukować - zapraszamy do kontaktu. W Materialination udostępniamy drukarki 3D wszystkim chętnym.

 • rada24online

  0

  a po co drukować? zrobić w fabryce, przywieźć na miejsce, podpiąć media i gotowe

 • Gość: Danny

  0

  Jak się drukuje beton?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX