Windows 8 sprzedaje się bardzo podobnie do 7 - 60 mln w 90 dni

Z doniesień prasowych i komentarzy użytkowników można wynieść wrażenie, że Windows 8 nie jest najlepszym systemem Microsoftu. Tymczasem sprzedaż mówi co innego.

Windows 7 był najlepiej sprzedającym się systemem Microsoftu - pobił rekordy, bez problemu przebijając wynik sprzedażowy choćby Windows Vista. Wygląda na to, że Windows 8 powtarza sukces poprzedniej wersji systemu, chociaż reakcje na ósemkę są znacznie bardziej mieszane.

Na oficjalnym blogu Windowsa pojawił się mały wywiad z Tami Reller z Microsoftu. Blog przypomniał, że gigant zdradził już, iż w ciągu 90 dni udało się sprzedać 60 mln licencji systemu Windows 8. Jak stwierdziła Tami:

Ponad 60 mln sprzedanych licencji to wynik na równi z rekordowym tempem sprzedaży, które mogliśmy zaobserwować podczas premiery Windowsa 7. Sądzimy, że Windows 8 miał udany start - jest jednak jeszcze wiele do zrobienia.

I rzeczywiście - 3 lata temu Microsoft informował, że od października do końca stycznia sprzedało się 60 milionów Windowsów 7. Czyżby więc polityka tanich uaktualnień systemów odniosła sukces?

Tak czy inaczej - to dopiero początek drogi. Jak wynika z wypowiedzi Tami, Microsoft wciąż liczy, że nowy system sprawdzi się na tabletach. Duże nadzieje pokłada także w sklepie z aplikacjami, który ma sobie całkiem nieźle radzić - od czasu otwarcia liczba aplikacji miała wzrosnąć czterokrotnie, zaś liczba pobrań pokonać magiczną barierę 100 milionów. Nie są to złe wyniki i dają nadzieję, że Microsoft uda się wyjść obroną ręką z następujących przemian na rynku.

Więcej o:
Komentarze (65)
Windows 8 sprzedaje się bardzo podobnie do 7 - 60 mln w 90 dni
Zaloguj się
 • bossot

  Oceniono 45 razy 25

  Ciekawe ile z tych 60mln to licencje sprzedane hurtowo producentom komputerów, które być może nigdy nie zostaną wykorzystane. Bo w internecie coś tego systemu nie widać.

 • jerzorek.lysy

  Oceniono 17 razy 7

  bossot ma rację - preinstalacja u producentów ciągnie sprzedaż. Sam system sprzedaje się kiepściunio. Zobaczcie w sklepach internetowych jak ciężko kupić kompa bez systemu.

 • Gość: Saj

  Oceniono 8 razy 6

  Jeżeli to prawda, to potwierdza się tylko moja teoria, którą wysunąłem po ukazaniu się statystyk sprzedaży 7 - sprzedaż jest taka a nie inna bo.... ludzie kupują nowe laptopy, w których jest już preinstalowany win8, 1 banner z lapkiem z win8 zobaczyłem już 3 dni po premierze. Windows 8 jest wciskany ludziom razem ze sprzętem, jednak to nie wszystko! O ile ceny uaktualnienia XP do 7 były spore, to przecież 7 do 8 można już podnieść za przysłowiowy psi grosz. Najtańszy pakiet widziałem chyba za około 120 zł. Niewielka cena jak za test nowego systemu. Wniosek -> 7 dała rady wejść 3 wejściami - OEMem, Boxem i aktualizacją, a BOXa 8 chyba nie kupił nikt po jego recenzjach wersji RC itd, więc przy założeniu że sprzedaż lapków z preinstalowaną 7 i 8 była stała, to 8 "dała rady" chyba tylko dzięki uaktualnieniu 7 za psie pieniądze.

 • falco2009

  Oceniono 9 razy 5

  Jak ma się nie sprzedawać skoro wciskają klientowi ze sprzętem jako preinstalowany ? Dużo ofert na uaktualnienie a ciekawe ile BOX-ów się sprzedało . Gdyby systemy Microsoftu działały jak ich propaganda to byłoby fajnie

 • kawerna

  Oceniono 21 razy 5

  20 lat używam windowsów (z programami graficznymi) i pomimo kwękania i narzekania, każda kolejna wersja systemu jednak podnosiła standardy jakości. Równocześnie używałem też macOS-ów, osx-a i tu także z każdą kolejną wersja było lepiej.

  Tak więc o ile zdarzało mi się kupić nowe buty do biegania gorsze od starych to nowsze systemy operacyjne zawsze były lepsze od starych.

 • Gość: Azazel

  Oceniono 5 razy 3

  Jeśli World of Warcraft i Diablo 3 działa, to mi wystarczy :P

 • Gość: Mr AFK

  Oceniono 9 razy 3

  artykuł sponsorowany

  to najgorzej sprzedający się system - wystarczy poczytać na innych serwisach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX