Gwiazda Śmierci na Kickstarterze - nie chciał jej zbudować rząd? Zbudujmy ją sami! Zajmie nam to tylko 2 mln lat!

Rząd USA się wypiął i postanowił, że nie zbuduje Gwiazdy Śmierci? Czas, aby obywatele im pokazali, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Przypomnijmy - w zeszłym roku pojawiła się petycja, w której obywatel domagał się od rządu USA rozpoczęcia budowy Gwiazdy Śmierci, znanej wszystkim z Gwiezdnych Wojen, do 2015 roku. Argumentacja była prosta - nie tylko podniesie ona obronność kraju, ale także zapewni miejsca pracy w ważnych dziedzinach gospodarki.

Petycja zebrała ponad 25 tys. podpisów, Biały Dom musiał więc na nią odpowiedzieć. I odpowiedział. Jak pisaliśmy wtedy:

- Koszt budowy oszacowano na 850 000 000 000 000 000 dolarów, a rząd stara się ograniczyć deficyt, a nie go powiększać.
- Administracja nie popiera wysadzania planet
-Pieniądze podatników nie mogą przecież zostać przeznaczone na konstrukcję zawierającą tak słaby punkt, że całość może zniszczyć statek kierowany przez jednego człowieka

Czy to zniechęciło ludzi? A gdzie tam! Postanowili, że skoro rząd nie chce, to sami zbudują Gwiazdę Śmierci. Uruchomili więc zbiórkę na Kickstarterze. Na razie cel jest skromny, jedyne 20 mln funtów:

Zbieramy 20 mln funtów, aby mieć fundusze na opracowanie bardziej szczegółowych planów i tyle drucianej siatki, aby ochronić jej szyb wentylacyjny.

Aktualny projekt jest bowiem dość... biedny. Pocieszać może to, że wszystko ma być oparte o Open Source.

 

Gwiazda ŚmierciKickstarter

Choć zbiórka jest żartem, to udało się już zebrać 80 tys funtów (chociaż jeśli cel nie zostanie osiągnięty, to pieniądze te nie zostaną pobrane z kont).

Jeśli ktoś jednak wierzy, że rzeczywiście ludzkość byłaby w stanie sfinansować budowę stacji bojowej tych rozmiarów, to mam złą wiadomość - nawet gdyby populacja całej Ziemi składała się na Gwiazdę Śmierci po 5 dolarów co miesiąc, to i tak zebranie potrzebnych funduszy zajęłoby nam 2 mln lat.

Więcej o:
Komentarze (22)
Gwiazda Śmierci na Kickstarterze - nie chciał jej zbudować rząd? Zbudujmy ją sami! Zajmie nam to tylko 2 mln lat!
Zaloguj się
 • bossot

  Oceniono 78 razy 72

  Będzie budowana z funduszy prywatnych a nie publicznych, czyli kilka zer mniej w cenie.

 • Gość: Bleh

  Oceniono 33 razy 23

  "Zbudujmy ją sami! Zajmie nam to tylko 2 mln lat!"
  vs.
  "(...) nawet gdyby populacja całej Ziemi składała się na Gwiazdę Śmierci po 5 dolarów co miesiąc, to i tak zebranie potrzebnych funduszy zajęłoby nam 2 mln lat"

  Redaktor widzi różnicę?

 • dd_

  Oceniono 18 razy 18

  A pewnie, że 2 miliony lat! A wiecie dlaczego? Bo nie będziecie mieli w zanadrzu genialnego brygadzisty - Dartha Vadera. Ten to umiał zmotywować do naciągnięcia wydajności lepiej niż gumkę z majtek i przekroczenia wszelkich planów produkcyjnych.

 • Gość: tomspeed

  Oceniono 17 razy 15

  E tam, Nasz ZUS wie jak budować nowe siedziby za pieniądze, których ponoć nie ma....

  http://papierkowezycie.blox.pl/html

 • hans_close

  Oceniono 24 razy 8

  Wystarczy rozpętać nową wielką wojnę (zimną lub gorącą) a szybko powstaną kolonie na Księżycu, lub wielka baza w kosmosie. Wojny od wieków stymulowały rozwój nauki i techniki. Spadek konsumpcji dawał gigantyczne fundusze na rozwój a zawieszenie działalności bolszewickich związków zawodowych przyczyniało się do wzrostu wydajności produkcji i wydłużenia czasu pracy.

  Zapewne lewacy i kato-bolszewicy zwymyślają mnie za tę odważna tezę, ale nie zakrzyczą faktów.
  Nigdy w historii nie było takiego rozkwitu nauki i techniki jak "w okolicach" wojen Napoleona, I WŚ, II WŚ i w czasie najwyższej temperatury "zimnej wojny".

  Ofiary? Wszystko zależy od priorytetów, jednostka, czy gatunek... ;)

 • Gość: William

  Oceniono 5 razy 5

  Ale dlaczego od razu budować Gwiazdę Śmierci... można zbudować inną gwiazdę, Bojową Gwiazdę :) jest równie dobrym wyzwaniem, ale i także mniejsza, relatywnie tańsza a możliwości bojowe dość ogromne. Wiec zacznijmy od tego. Czas już zacząć budować coś co byłoby zdolne do odparcia potencjalnego ataku z poza naszego układu. Nawet gdyby budowa trwała by wiek, zawsze warto mieć coś takiego pod ręką.

 • Gość: val

  Oceniono 5 razy 5

  e tam, koszty bardzo mocno przeszacowane, poza tym nie mamy odpowiedniego napędu który pewnie kosztował by fortunę, nie potrzebujem również stacji tak wielgachnej, prototyp gwiazdy śmierci (która była przeceż maszyną gurniczą) było 100x mniejszy od tej z New Hope

 • itaparica11

  Oceniono 10 razy 4

  Gwiazdę Życia zacząłem budować z moją kobitą i całkiem przyjemna robota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX