Zaskakująco nieprawdziwe UFO - filmik, który zadziwi nawet największych sceptyków

"UFO nad Santa Clarita!" - uwierzylibyście w to? Zanim odpowiecie na to pytanie, obejrzyjcie filmik.

Ten filmik:

"To nie żadne UFO, ale grafika komputerowa!" - odpowiecie. I będziecie mieli rację. Nawet wierzący w życie pozaziemskie stwierdzą, iż statki obcych wyglądają zbyt "komputerowo", żeby były prawdziwe. To co, pora napisać "dobra robota, powodzenia w Hollywood z tym!" i możemy kończyć notkę?

Moglibyśmy tak zrobić. Jest tylko jeden problem - nie tylko UFO jest w tym filmiku wygenerowane komputerowo. WSZYSTKO jest wygenerowane. Tak, otoczenie, samochód, nawet słońce - to efekty pracy grafików. Zaskoczeni?

Jak podaje Wired, za filmikiem stoi zespół Aristomenisa Tsirbasa, specjalisty of efektów, który pracował przy kilku serialach Star Trek czy Titanicu. Stworzenie 40 sekundowego filmiku zajęło twórcom cztery miesiące, a największym wyzwaniem nie były wcale statki obcych, ale modele "realnych" rzeczy.

Jak stwierdził Tsirbas w rozmowie z magazynem:

Zbyt często rzeczy w animacji komputerowa wyglądają zbyt perfekcyjnie i jednakowo wyeksponowane, podczas gdy w rzeczywistości mają defekty, a ich detale skrywa cień.

fot. Wiredfot. Wired

Dlatego też choć graficy wiele wysiłku włożyli w wygenerowanie wnętrza samochodu, to na filmiku jego detale są prawie niewidoczne - kamera smartfona nie byłaby w stanie ich uchwycić przy takim oświetleniu.

Po co powstał ten filmik? Po to, żeby pokazać, że grafika komputerowa może wyglądać realistycznie - ostatnio jej wykorzystanie w filmie coraz częściej poddaje się krytyce.

Na koniec, oto inny projekt Tsirbasa i studentów z nim współpracujących:

Więcej o: