Kolejne jabłko w logo polskiej firmy na celowniku Apple

Zaskakujące wręcz jak bardzo Apple interesuje się Polską w sprawach związanych z rzekomo bezprawnym wykorzystaniem zarejestrowanych przez amerykańska firmę znaków towarowych. To tym bardziej niesamowite, że w sprawach związanych choćby z dystrybucją producent z Kalifornii zdaje się Polski nie dostrzegać.

Tym razem prawnicy pracujący dla Apple doszukali się podobieństwa jabłka z logotypu internetowego sklepu spożywczego Fresh24.pl do jedynego słusznego owocu, opatrującego plecy takich urządzeń jak iPhone, czy iPad. W efekcie, Apple chce unieważnienia znaku Fresh24.pl.

Sprawa trafi pod rozwagę Urzędu Patentowego RP. Firma bowiem nie zamierza odstępować symbolu swojej marki i zawnioskowała o uznanie skargi za bezzasadną. Żeby było śmieszniej, firma F24, do której należy logotyp Fresh24.pl jest też współwłaścicielem "a.pl", co do którego producent elektroniki też ma spore zastrzeżenia. O ile we Fresh24.pl pojawia się jabłko, o tyle bowiem "a.pl" można przeczytać jako "a-pe-el", co przecież brzmi łudząco podobnie do "a-pl". Tym ostatnim firmuje się Apple.

Fresh Apple logo fot. Gazeta.pl

Ze względu na ilość instancji odwoławczych oba procesy mogą się ciągnąć nawet 3 lata każdy. Nie należy się więc spodziewać, że sprawa szybko się wyjaśni. W międzyczasie może znajdzie się jeszcze jakaś firma, której logo lub nazwa przypomina Apple.

Rozsądek podpowiada natomiast, że skargi Apple zostaną odrzucone. Tym bardziej, że w ofercie Fresh24.pl próżno szukać elektroniki. Jedyne, co łączy obie marki, to fakt, że wspomniany internetowy sklep spożywczy także sprzedaje parówki. Tym, którzy nie widzą związku proponuję obejrzeć poniższy film.

 

[za Telepolis.pl]

Więcej o:
Komentarze (57)
Kolejne jabłko w logo polskiej firmy na celowniku Apple
Zaloguj się
 • apas13

  Oceniono 122 razy 112

  Mam dwie jablonki w ogródku. Zaczynam sie czuć jak przestępca...

 • strachus

  Oceniono 104 razy 98

  Troll patentowy w akcji

 • vonkris

  Oceniono 123 razy 93

  staram się panować nad emocjami, ale ile razy czytam "niusy" odnośnie jabcoka, ciśnie mi się na usta tylko jedno: jebać Jobsa, jego następców, jego wyznawców i wszystkich którzy mają z tą marką cokolwiek wspólnego...

 • hopsiupbec

  Oceniono 71 razy 61

  Jabcok goni w piętkę, bo za słabo sprzedaje im się SrajfonXYZ-5000.
  Chcecie opatentować rysunek jabłka? Gońcie się, cwaniacy z Jabcoka.

 • kl0ss

  Oceniono 67 razy 59

  Mówię wam - jeszcze dożyjemy czasów, że handlarze jabłek na bazarze będą ścigani jak dealerzy narkotykowi.

 • gupek70

  Oceniono 40 razy 30

  Ja zaloze firme CUNT wpisana w logo z jablkiem. Ciekawe, czy mnie dojada.

 • darek334

  Oceniono 35 razy 23

  co za złodziejska firma, ale to amerykanie, wycisnąć kasę z czego można i może trafili na dobry grunt, w końcu Polska to chaotyczne państwo wszystko tu leży, od demokracji po sądownictwo, to wcale nie jest śmieszne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX