Używasz starego netbooka? To sprawiłeś że Facebook musiał rozpoczynać prace nad zmianą interfejsu od nowa

Facebook przechodzi właśnie poważną zmianę wyglądu. Wyszło jednak na jaw, że Mark Zuckerberg musiał przerwać prace nad zmianami i wprowadzić poprawki. Wszystko przez użytkowników, którzy kochają swoje stare komputery.

Na początku roku pisaliśmy o wielkim planie Marka Zuckerberga - Facebook miał się stać źródłem znacznie poważniejszych informacji, niż "co się zdarzyło na imprezie". Za sprawą przeprojektowanego pola powiadomień mieliśmy mieć możliwość zapoznawania się z wybranymi tytułami prasowymi - po prostu czytać newsy i reportaże za pośrednictwem Facebooka.

Od kilku dni zmiany w wyglądzie serwisu są wprowadzane do jego polskiej wersji. Nie są tak odważne - wiadomości spoza Facebooka nie są tak eksponowane. Dzięki Dustinowi Curtisowi, blogerowi specjalizującemu się w interfejsach,  dowiedzieliśmy się właśnie dlaczego tak się stało.

Według jego źródła w Facebooku z testów przeprowadzonych w zeszłym roku wynikało, że nowy wygląd serwisu powodował ucieczkę użytkowników inne portale. Linki z pola powiadomień okazywały się po prostu... zbyt skuteczne.  Dla nas, jako konsumentów, takie działanie Facebooka byłoby całkiem dobre, dla serwisu już mniej, bo mniejszy ruch na stronie to mniejszy wpływ z reklam.

Na zarzuty odpowiedziała Julie Zhuo, która odpowiada za wygląd Facebooka. Twierdzi, że zmiany, które planował Mark Zuckerberg zatrzymało coś zupełnie innego. Podczas testów nowego layoutu okazało się, że najbardziej na zmiany narzekają właściciele 10-calowych netbooków. Zhuo przyznała też, że testowany interfejs nie przypadł do gustu większości użytkowników.

A Wam która z teorii wydaje się bardziej prawdopodobna? Co sprawiło, że wiadomości na Facebooku nie są aż tak wyeksponowane, jak to planowano.