Używasz starego netbooka? To sprawiłeś że Facebook musiał rozpoczynać prace nad zmianą interfejsu od nowa

Facebook przechodzi właśnie poważną zmianę wyglądu. Wyszło jednak na jaw, że Mark Zuckerberg musiał przerwać prace nad zmianami i wprowadzić poprawki. Wszystko przez użytkowników, którzy kochają swoje stare komputery.

Na początku roku pisaliśmy o wielkim planie Marka Zuckerberga - Facebook miał się stać źródłem znacznie poważniejszych informacji, niż "co się zdarzyło na imprezie". Za sprawą przeprojektowanego pola powiadomień mieliśmy mieć możliwość zapoznawania się z wybranymi tytułami prasowymi - po prostu czytać newsy i reportaże za pośrednictwem Facebooka.

Od kilku dni zmiany w wyglądzie serwisu są wprowadzane do jego polskiej wersji. Nie są tak odważne - wiadomości spoza Facebooka nie są tak eksponowane. Dzięki Dustinowi Curtisowi, blogerowi specjalizującemu się w interfejsach,  dowiedzieliśmy się właśnie dlaczego tak się stało.

Według jego źródła w Facebooku z testów przeprowadzonych w zeszłym roku wynikało, że nowy wygląd serwisu powodował ucieczkę użytkowników inne portale. Linki z pola powiadomień okazywały się po prostu... zbyt skuteczne.  Dla nas, jako konsumentów, takie działanie Facebooka byłoby całkiem dobre, dla serwisu już mniej, bo mniejszy ruch na stronie to mniejszy wpływ z reklam.

Na zarzuty odpowiedziała Julie Zhuo, która odpowiada za wygląd Facebooka. Twierdzi, że zmiany, które planował Mark Zuckerberg zatrzymało coś zupełnie innego. Podczas testów nowego layoutu okazało się, że najbardziej na zmiany narzekają właściciele 10-calowych netbooków. Zhuo przyznała też, że testowany interfejs nie przypadł do gustu większości użytkowników.

A Wam która z teorii wydaje się bardziej prawdopodobna? Co sprawiło, że wiadomości na Facebooku nie są aż tak wyeksponowane, jak to planowano.

Więcej o:
Komentarze (13)
Używasz starego netbooka? To sprawiłeś że Facebook musiał rozpoczynać prace nad zmianą interfejsu od nowa
Zaloguj się
 • jm131

  Oceniono 90 razy 80

  Szczerze? Gó... mnie to obchodzi dlaczego. Wiem tylko, że teraz na facebooku nic nie widać przejrzyście (dobrze, że chociaż jest czat, z którego głównie tam korzystam).

 • hardy01

  Oceniono 56 razy 44

  Więc to dlatego facebook zajmuje teraz połowę mojego ekranu a resztę zajmuje białe tło?!!! NO co za g...wno.

 • przyjacielzpluszu

  Oceniono 33 razy 21

  jak macie dostęp do tego Fuckerberga i jego informatyków, to mu powiedzcie ode mnie i moich znajomych, że przez nich zrezygnuję w ogóle z używania tego badziewia, jakim stał się przed paroma dniami facebook. Tablica głównych powiadomień nie jest już na środku, a właściwie tej samej wielkości jest cholernie wkurzający pasek reklam, powiadomień o potencjalnych nowych znajomych itd. Sa za duże, odciągają wzrok od treści zamieszczanych przez moich znajomych i na pewno nie zachęcają do kupienia czegokolwiek, skorzystania z jakiejść oferty, albo dołączenia do grupy panów czegoś tam. Są obrzydliwe i nachalne, ale mam wrażenie, że pan Fuckerberg nie zna tych słów, dla jeszcze większych pieniędzy od reklamodawców zaprzepaści swój świetny pomysł, jakim facebook w gruncie rzeczy był, straci użytkowników i udławi się w końcu tą swoją forsą.

 • pamejudd

  Oceniono 19 razy 15

  O czym właściwie jest ten tekst? Wygląda jak kompilacja fragmentów losowych tekstów na 'jakiś' temat.

 • Marcin S

  Oceniono 9 razy 9

  "ucieczkę użytkowników inne portale" co ?

 • rapp_scallion

  Oceniono 7 razy 5

  Po raz kolejny - zamiast wprowadzić OPCJĘ dla właścicieli netbooków, wszyscy dostali nową "funkcjonalność" - wliczjąc w to posiadaczy 24 calowych monitorów. Na szczęście ja tam korzystam tylko z opcji czatu (jak wiele osób z resztą) i mało mnie to obchodzi.

 • nf123

  Oceniono 6 razy 2

  "...nowy wygląd serwisu powodował ucieczkę użytkowników inne portale."

  korektora zatrudnijcie chamy wsi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX