Wkrótce podłączysz go do swojego telewizora? Google planuje Android TV

Już wkrótce Google może wprowadzić na rynek konkurenta multimedialnych boxów takich jak Fire TV czy Apple TV. Dzięki nowemu urządzeniu telewizor ma być naprawdę "smart". Dlaczego Google próbuje wejść drugi raz do tej samej rzeki?

Portal The Verge opublikował zdjęcia interfejsu nowego urządzenia, które chce wprowadzić na rynek Google. Android TV to multimedialny box podłączany do telewizora.

Z technicznego punktu widzenia produkt Google będzie więc podobny do Apple TV czy zaprezentowanego właśnie Amazon Fire TV. Prócz możliwości oglądania seriali czy filmów sprzęt ten przydaje się również dla graczy.

Nie inaczej ma być z Android TV. Ma to być "platforma rozrywkowa" pozwalająca oglądać nagrania, grać, uruchamiać aplikacje, przeglądać internet.

Dlaczego Google chce wejść drugi raz do tej samej rzeki  - na rynku funkcjonuje przecież Google TV - platforma dla boxów działająca na Androidzie?

Google TV, Android TV

Fot. Internet

 

Cóż, nie zyskała zbytniej popularności, a szef Logitech określił ją jako porażkę. I wygląda na to, że Google TV to przeszłość. A telewizory z wbudowaną opcją Smart wciąż są mimo wszystko nieco zbyt mało wydajne, dlatego swoje boxy wprowadzają na rynek Apple, Amazon i kilka innych firm.

Android TV ma być urządzeniem bardziej wielofunkcyjnym i szybszym. I na pewno czymś znacznie bardziej zaawansowanym niż Chromecast - malutki dodatek wpinany w port HDMI pozwalający odbierać streaming video z domowego komputera.

Według The Verge najważniejsi developerzy tworzą właśnie aplikacje i gry, którymi będziemy mogli się cieszyć na Android TV. Czy dzięki temu urządzeniu nasze telewizory zaczną być naprawdę "smart"? A może Google mimo wszystko się spóźnił, bo osoby, które mają już Smart TV w domu chyba nie kupią dodatkowego urządzenia.

Jeśli chcecie wiedzieć jak mieć Androida w telewizorze zapoznajcie się z naszym przewodnikiem.