IKEA chce, żebyśmy zapomnieli o młotkach. Szafa w 3 minuty?

Czy można wprowadzić innowacje do rzeczy tak banalnych jak regał na książki albo szafa? Okazuje się, że można.

IKEA, jak podaje BGR, zaprezentowała nowe rozwiązanie pozwalające szybciej i wygodniej składać meble. Oczywiście trudno nazwać je przełomem w nauce, jest jednak jednym z tych pomysłów, o których powiemy "dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej".

W jaki sposób można unowocześnić regał lub szafkę? Jaką innowację można wprowadzić do czegoś tak prostego? Chodzi o nowy system łączenia ze sobą części.

System montażu IKEA

Fot. YouTube

 

Zaprezentowano go w serii produktów pod nazwą Regissör. Nie wymaga w zasadzie żadnych narzędzi - ani młotka, ani śrubokrętu. Do łączenia ze sobą elementów nie używamy tradycyjnych wkrętów czy śrub.

Nowy sposób montowania mebli jest możliwy dzięki specjalnie zaprojektowanemu kołkowi umieszczonemu pod kątem 45 stopni na odpowiednio ściętej krawędzi płyty. Z drugiej strony jest otwór, który umożliwia nasunięcie jednej części na drugą.

Żeby takie połączenie mogło zapewnić stabilność trzeba było zmodyfikować materiał, z którego wykonany jest mebel. Teraz to połączenie drewna z innymi materiałami i powietrzem.

Nowy system montażu IKEA

Fot. YouTube


GIFSoup

IKEA wykonała więc ostateczny krok nie tylko jeśli chodzi o innowację połączeń ale i o oszczędność materiału. Oszczędzamy też czas, bo regał przedstawiony na poniższym filmie został złożony w trzy minuty. Ciekawe jak to się przekłada na jakość mebla.

Więcej o: