Dziś ruszyło w Polsce Spotify Family - możesz mieć konto premium za 11,99 zł

Jako pierwsi informujemy - dziś w Polsce ruszyła oferta Spotify Family. Dzięki niej można w (dosyć) prosty sposób płacić mniej za konto premium.

Kilka dni temu informowaliśmy o planach uruchomienia w Polsce Spotify Family - nowej oferty Spotify, która pozwala użytkownikom wersji premium łączyć się w grupy, w których płacą mniej. Dziś ta oferta ruszyła w Polsce.

Jak to działa? Wyznaczamy główne konto - będzie ono kosztowało tyle, co dotychczas czyli 19,99 zł za miesiąc. Do niego możemy dołączyć maksymalnie cztery konta ?rodzinne?. Za każde z nich zapłacimy 10 zł miesięcznie. Warunek - wszystko musi być płacone razem, wraz z opłatą za konto główne.

Czyli w wersji 5-osobowej zapłacimy 19,99 + 4 x 10 a więc 59,99 zł. Jedno konto premium będzie więc kosztowało 11,99 zł. Zauważalnie mniej, niż dotychczasowe 19,90 zł.

 

Ceny w Spotify Familyfot. Spotify

 

Choć oferta nazywa się ?Family?, to Spotify nie ma nic przeciwko temu, by w ?rodziny? łączyli się znajomi czy ktokolwiek inny. Jest w tym jednak pewien haczyk - konta dołączane do głównego nie mogą być kontami premium. Czyli jeśli mamy grupę korzystających z premium, którzy chcieliby wspólnie zaoszczędzić, to jest problem. Ale - na szczęście - da się to obejść.

Można oczywiście założyć nowe konto, ale w ten sposób stracimy playlisty i inne dane. Zamiast tego lepiej... przestać płacić. Gdy tylko konto straci status premium, można je dołączyć do grupy rodzinnej.

Spotify liczy na to, że zmniejszenie wpływów z abonamentu nie będzie zbyt duże, a za to uda się przyciągnąć nowych użytkowników. Trudno oceniać, czy faktycznie tak będzie, ale z pewnością w wielu sytuacjach nowa oferta ma sens. Tak jest na przykład wtedy, gdy kilka osób w rodzinie korzysta z jednego konta. Teraz, za stosunkowo niewielkie pieniądze, każda z nich może mieć własne playlisty, rekomendacje itp. Jednocześnie zniknie problem przerywania odtwarzania na jednym urządzeniu gdy uruchamiane jest na innym. Pozostaje natomiast dyskusja, czy serwisy streamingowe takie jak Spotify, WiMP, Deezer czy Google Play Music to zbawienie dla rynku uwalniające go od piractwa czy może raczej dobijanie muzyki przez płacenie wytwórniom/autorom znacznie-mniej-niż-groszowych stawek za odtworzenie utworu?

Drugą nowością od Spotify jest wprowadzenie możliwości płacenia za konto przelewem. Ta funkcja zostanie uruchomiona wkrótce, będziemy mogli płacić jak dotychczas kartą lub przez PayPal, ale też przedpłacać konto przelewem prosto z banku. To, jak podkreśla firma, produkt lokalny przygotowany specjalnie na polski rynek.

Więcej o:
Komentarze (16)
Dziś ruszyło w Polsce Spotify Family - możesz mieć konto premium za 11,99 zł
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 43 razy 23

  a jak tak losy tego "zabójcy taksówkarzy" - ubera, czy jak mu tam było?
  prognozuję - za rok, przed świętami do każdej zakupionej ramki kusznierewicza, będą dokładać kupon na ubera i trzecią osobę gratis w "spotifaju femili".

 • ruchaka

  Oceniono 38 razy 16

  "Choć oferta nazywa się „Family”, to Spotify nie ma nic przeciwko temu, by w „rodziny” łączyli się znajomi czy ktokolwiek inny."

  Żeby było jasne: w Polsce podstawą rodziny jest związek kobiety i mężczyzny.

 • pepe_ok

  Oceniono 24 razy 10

  a co to takiego ?

 • konradwolek

  0

  Juz kombinują cebulaki, jak obejść, jak wykombinowac, jak zamącić, żeby złotówa na buraki została w portmonetce.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 10 razy -4

  ulub pl I CAŁA RODZINA SŁUCHA ZA DARMO ;-)

  I co powie spotifaj na to??

 • maciacho30

  Oceniono 10 razy -4

  Zresztą ja za to nie płacę a używam hehehehe czasami są przerywniki ale swoje listy odtwarza to po co mam płacić za to? To tak jak z abonamentem, shit za shitem i ja mam płacić? Lepiej zakodujcie całą TVP a nie będzie problemu!

 • maciacho30

  Oceniono 17 razy -7

  To jest rasizm ze strony Spotify bo jak ktoś jest gejem lub lesbijką? to nie mogą być rodziną przecież!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX