Polski wynalazek nagrodzony w Niemczech. Wtyczka, z którą nie będziesz się szarpać

Polska wtyczka zdobyła srebrny medal na niemieckich targach dla wynalazców. Produkt firmy z Ostrowa Lubelskiego naprawdę ułatwia życie?

Tinen, polska firma z Ostrowa Lubelskiego, zdobyła srebrny medal na odbywających się w Niemczech targach dla innowatorów. Jej łatwo wyjmująca się, uniwersalna wtyczka wzbudziła spore zainteresowanie.

Co jednak jest nowatorskiego w produkcie Polaków? Przeprojektowali wtyczkę tak, by można ją było chwycić mocno jedną dłonią i jednocześnie wcisnąć przycisk wypychający ją z gniazdka. Zamiast więc "szarpać się" z gniazdkiem wykonujemy jeden płynny ruch. Może się to przydać szczególnie wtedy, gdy mamy utrudniony dostęp do kontaktu.

Dzięki nagrodzie polski produkt może podbić świat - producenci zapewniają, że ich wtyczka nie jest w produkcji droższa od standardowej. Jest za to chroniona globalnym patentem. Wtyczka Tinen może więc trafić do lodówek, pralek, tosterów i innych tego typu urządzeń. Produkt Polaków przyda się też właścicielom laptopów - już dzisiaj mogą oni kupić kable do zasilaczy z genialną polską wtyczką. Na taki wynalazek czekaliśmy. Gratulujemy i życzymy sukcesów!