Music Key - nowa usługa YouTube rusza w przyszłym tygodniu. To nie jedyna zmiana dla fanów muzyki

Już w przyszłym tygodniu zadebiutuje Music Key - najnowsza usługa przeznaczona dla fanów muzyki. Oferuje dostęp do trzydziestu milionów piosenek, radia, trybu offline. To nie jedyna zmiana dla miłośników muzyki - od dziś łatwiej na YouTube wyszukiwać całe albumy w jakości HD.

Google poinformował oficjalnie na swoim blogu o uruchomieniu w przyszłym tygodniu nowej usługi o nazwie Music Key. To swoiste skrzyżowanie YouTube z muzyczną chmurą.

Nowa usługa pozwoli więc użytkownikom na to, co znamy z rozwiązań takich jak Spotify czy WiMP - tworzenie indywidualnych playlist, dostęp do 30 milionów piosenek za pomocą specjalnej aplikacji, słuchanie muzyki w trybie offline. Będziemy też mogli słuchać muzyki w tle (w tej chwili kiedy używamy aplikacji YouTube przejście do innej aplikacji powoduje wyłączenie muzyki).  Portal ArsTechnica twierdzi, że jedną z funkcji Music Key będzie dostęp do różnych kanałów muzycznych na zasadzie internetowego radia.

Music Key to usługa płatna, ale pozbawiona reklam - w fazie beta będzie kosztować 7,99 dolara miesięcznie. Po półrocznym okresie testów cena usługi wzrośnie do 9,99 dol. miesięcznie W cenie zawarty jest dostęp do usługi Google Play Music, w której zasobach jest 30 milionów piosenek.

Nowa aplikacja to nie jedyna zmiana dla fanów muzyki. Google informuje też, że zmienia mobilne aplikacje YouTube na Androida i iOS. Użytkownicy mają teraz ułatwiony dostęp szczególnie popularnych playlist oraz całych albumów w jakości HD. Google twierdzi też, że poprawił stabilność przesyłania danych, przez co słuchanie muzyki na urządzeniach mobilnych ma być jeszcze lepsze.

Fot. Google

Więcej o:
Komentarze (15)
Music Key - nowa usługa YouTube rusza w przyszłym tygodniu. To nie jedyna zmiana dla fanów muzyki
Zaloguj się
 • zrjn

  Oceniono 7 razy 5

  Tylko wyszukiwarka na yt była, jest (i będzie) do dpy.
  Nie jest funkcjonalna.
  zrjn

 • zrjn

  Oceniono 3 razy 3

  " tworzenie indywidualnych playlist, dostęp do 30 milionów piosenek za pomocą specjalnej aplikacji, słuchanie muzyki w trybie offline. Będziemy też mogli słuchać muzyki w tle (w tej chwili kiedy używamy aplikacji YouTube przejście do innej aplikacji powoduje wyłączenie muzyki).

  A mi wystarczy tylko zrobienie dobrej opcji wyszukiwania.
  Żebym miał wyniki takie jak ja chcę a n ie chce yt.
  zrjn.

 • xp129

  Oceniono 8 razy 2

  a po co jak jest spotify?

 • pi_rez

  Oceniono 8 razy 0

  znając "dobrą jakość " na itunes, dla amerykanów jakość HD muzyki to pewnie 44khz 16 bit czy płyta audio CD...., ciekawe kiedy te ich filmiki HD zaczną oferować chociaż to...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX