Microsoft tą niepozorną stroną testuje sztuczną inteligencję. Tylko na razie efekty są... dziwne

Podczas konferencji Build 2015 Microsoft zaprezentował nową stronę. How-Old.net nie jest jedynie zabawką. Im częściej z niej korzystasz, tym lepiej działa, bo opiera się na najnowocześniejszych rozwiązaniach związanych z uczeniem maszynowym.

How-Old.net to witryna uruchomiona zaledwie dwa dni temu przez Microsoft. Jej zadanie jest banalne - rozpoznać wiek i płeć osób na zdjęciach (wskazanych odpowiednim linkiem lub załadowanym z komputera).

Algorytmy, które są odpowiedzialne za określenie wieku, starają się go odgadnąć. Witryna nie jest jednak jedynie zabawką. Microsoft testuje swoje rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją. Algorytmy How-Old.net są więc na tyle inteligentne, że uczą się nieustannie. Im więcej zdjęć przetworzą, tym sprawniej będą określać wiek.

Microsoft tłumaczy na swoim blogu, że odpowiedź na eksperyment okazała się zaskakująca. W ciągu kilku godzin stronę How-Old.net odwiedziło 35 tys. osób, z czego 29 tys. z... Turcji. Prawdopodobnie na skutek błyskawicznej kampanii na Twitterze.

How-Old.net opiera się na silniku Azure Machine Learning. Jest to narzędzie analityczne, które opiera się między innymi na analizie zdjęć.

How-Old.net stoi więc nowoczesna technologia: uczenie maszynowe. To dziedzina, którą interesuje się zarówno Microsoft jak i Google. Dzięki uczeniu maszynowemu mają szansę powstawać zaawansowane usługi - takie jak Skype Translator.

Więcej o:
Komentarze (72)
Microsoft tą niepozorną stroną testuje sztuczną inteligencję. Tylko na razie efekty są... dziwne
Zaloguj się
 • ryzio

  Oceniono 59 razy 39

  Przy różnych minach mam od 75 do 22 lat😊 chyba jednak coś muszą jeszcze usprawnić. Przy minie neutralnej aplikacja myli się o 20 lat trochę dużo

 • plastikpiokio

  Oceniono 229 razy 225

  po moim zdjęciu aplikacja zapytała ---kto wydał zgode na ekshumacje ????

 • yoric

  Oceniono 95 razy 85

  Wreszcie!! Będzie wtyczka do FB pozwalająca odfiltrować wszystkie focie "słodkich niemowląt"!

 • jarsza

  Oceniono 121 razy 73

  Ta aplikacja "mówi" na ile wyglądasz a nie ile masz lat. Efekty nie są dziwne tylko adekwatne do wyglądu.

 • lukmorphos

  Oceniono 49 razy 41

  A jak ta apka ma się niby uczyć, skoro nie wie czy dobrze ocenia wiek osób na poszczególnych fotkach?

 • sraczezwersacze

  Oceniono 61 razy 37

  I tak oto Majkrosoft zbiera "gratis" bazę danych... Ludzie jednak są naiwni - a nuż ocenią mnie na mniej niż mam w rzeczywistości. ... "próżność - jak ja to kocham..." (Adwokat Diabła :-)

 • anusja

  Oceniono 40 razy 30

  Na zdjęciach, które wrzuciłam do analizy wyglądam (Według aplikacji) na 24-64 ...dosyć duży rozrzut. Powyżej 60-tki wyglądam na fotce, na której mam gładką skórę, szeroko otwarte oczy i buzię hehehe Tak generalnie wyglądam na tej fotce ładnie i świeżo. Na pozostałych łapię się w przedziale 24-43...Moja 33 letnia koleżanka ma między 27 a 53, zaś 40-letnia między 24 a 60. Taka aplikacja.

 • wmc-33

  Oceniono 57 razy 27

  Ta aplikacja jest kolejnym dowodem, jak daleko sztucznej inteligencji do inteligencji. Pieprzenie o uczeniu się i silniku niczego nie zmienia. Google Translator od lat się uczy i ch... się nauczył. Do dzisiaj zdanie przeczące potrafi przetłumaczyć na twierdzące, o sensie, kontekście, składni, rodzajach i innych niuansach nie wspominając. Strach myśleć o "inteligentnych" samochodach, które wkrótce mają się pojawić na drogach.

 • bronek77

  Oceniono 30 razy 26

  NSA chce mieć dużo zdjęć ludzi powiązanych z adresami IP. Tylko po co ? ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX