Sky? Skype? Czy te dwie nazwy można pomylić?

Prawo bywa absurdalne, ale należy go przestrzegać. Microsoft właśnie się o tym przekonał. Drugi raz.

Za sprawą British Sky Broadcasting Group, operatora telewizji Sky, Microsoft drugi raz ma kłopoty z nazwą swojego produktu. Dwa lata temu gigant z Redmond musiał zmienić nazwę swojej wirtualnej chmury. SkyDrive zmieniła nazwę na OneDrive właśnie z powodu roszczeń operatora telewizji Sky.

Europejski sąd ogłosił właśnie, że do nazwy telewizji zbytnio podobne są nazwa i logotyp Skype'a. Na szczęście dla Microsoftu i użytkowników aplikacji wyrok sądu nie oznacza konieczności zmiany nazwy. The Verge wyjaśnia jednak, że Sky Broadcasting Group może zażądać od Microsoftu opłat za używanie nazwy Skype...

Cała sprawa ciągnie się już dziesięć lat. Sprzeciw wobec używania nazwy komunikatora wysunięto jeszcze przed jego przejęciem przez Microsoft.

Żądania koncernu British Sky Broadcasting Group wydają się na pierwszy rzut oka grubą przesadą. Wielkie koncerny nie szczędzą jednak sił i środków, by bronić swojej marki. Najbardziej kuriozalny przykład to chyba sprawa polskiego marketu a.pl, którego do zmiany nazwy próbował zmusić... Apple.

Więcej o:
Komentarze (3)
Sky? Skype? Czy te dwie nazwy można pomylić?
Zaloguj się
 • hohmann_transfer

  Oceniono 33 razy 29

  zasrany troll sky z ich gowniana telewizja znowu atakuje , za tymi wartymi miliony dolarow nazwami kryje sie gowno

 • satyra_komputerowa

  Oceniono 9 razy 7

  Ja myślę że warto by opatentować Sky i będzie ok

 • wajego

  Oceniono 3 razy 3

  Grzegorz Skawiński już się boi....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX