Stare reklamy komputerów - przypomnijcie sobie te parametry i te ceny! To były czasy...

Obecnie komputery są reklamowane jak modne gadżety. Kiedyś jednak, były to niesamowite, futurystyczne urządzenia, które zupełnie zmienią nasze życie. Przypominam, że mówimy tutaj o sprzęcie o parametrach gorszych, niż obecne pralki...

Często nie doceniamy, jak niezwykłe są nasze komputery i smartfony. W porównaniu z urządzeniami sprzed 30 lat to prawdziwe cuda techniki. Przypomnijmy sobie zatem, jak wyglądał rynek komputerów w latach 80. i jak niezwykłe i kolorowe reklamy pojawiały się wtedy w gazetach i telewizji.

Więcej o:
Komentarze (20)
Stare reklamy komputerów - przypomnijcie sobie te parametry i te ceny! To były czasy...
Zaloguj się
 • Piotr Luczak

  Oceniono 44 razy 36

  ciekawy temat ale nie chce mi się czekac az 30 sekund reklamy minie. może by tak Gazeta Wybiorcza wziela przykład z YouTube'a (procz publikowania swoich video na YouTube), żeby reklama trwala nie dluzej niż 10-15 sekund? bo jak dotad za wyjątkiem kilku razy nie wytrzymalem nigdy 30 sekund żeby obejrzeć cokolwiek GW wyprodukowala po reklamach. te kilka razy zobaczyłem początek i dalem sobie spokoj. nie pamiętam ani reklam, ani o czym były te video, i nie czuje się bynajmniej odosobniony w tym. pytanie jak Gazeta Wybiorcza potrafi sprawdzić ile widzow dalo sobie spokoj w ten sam sposób.

  nie chce mi się ogladac tego badziewia, za każdym razem kiedy się konczy, zaczyna się reklama, nie taka na czesc ekranu jak YT ale na calosc, i to mnie odpycha.

  przez ostatni rok z powodu przydługich reklam nie obejrzałem ani jednego video GW. ani z nich nic nie kupiłem, ani się nie dowiedziałem co GW chciała pokazac. brawa dla dzialu marketingu. może by tak przeanalizować co nieco większe witryny typu YT (z dużo wieksza baza uzytkownikow) robia żeby nie odganiać widzow tak jak to skutecznie robi GW?

 • tenare

  Oceniono 39 razy 25

  Mój pierwszy komputer to Timex 2048 (klon ZX Spectrum 48K) z Baltony za zielone.
  Ciężką kasę kosztował mojego starego.

 • Vito Scaletta

  Oceniono 8 razy 8

  Podzielam zdanie Pana Piotra. Jeśli Gazeta jest tak biedna, że musi mój umysł zaśmiecać badziewnymi reklamami, to ja dziękuję za taki reportaż. Pozdrawiam.

 • warszawiak67

  Oceniono 9 razy 7

  Ależ to piękne czasy były...

 • thorngorn

  Oceniono 14 razy 4

  Czy za 30 lat ktoś też będzie się śmiał z mojego 1TB HDD i 128 SDD? A może to zmierzch ery komputerów i 30 lat to będą chipy połączone z naszymi organizmami?

 • wg70

  Oceniono 5 razy 3

  Pół minuty reklamy piwa żeby zobaczyć 6 minut reklam komputerów. Chyba was porąbało!!

 • java77

  0

  Fajna podroz w przeszlosc panie Łukaszu.Milo po wspominac.Zaczynalem od ZX Spectrum z gumowa klawiatura.Zaraz potem ZX Spectrum Plus firmy Sinclair.To byly czasy!Potem ATARI 800XL a zaraz potem AMIGA z poszerzoną pamiecią do 1 Mb!No tym to juz mozna bylo wiele zdzialac!A potem na 2 dekady odszedlem od komputerow.A po latach laptopy.Ale.....one nie maja juz tej magii pomimo kosmicznych parametrow w stosunku do tamtych czasow.Jakosc wykonania tych starych sprzetow bila na glowe obecne wyroby.Komputer kupiony 20 lat temu dziala do dzis.A laptop kupiony dzis dziala srednio 5-8 lat i smietnik.Podzzespoly sa tak zaprojektowane by sie wypalaly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX