"Notebook" - książka, która może ożyć na twoich oczach

2012 rok. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może zatrząść fundamentami całego państwa. To tło nowej powieści, która wychodzi po za ramy tradycyjnej książki.

W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny, okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady.

Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie. Okazuje się, że Dagmara Frost była dbającą o anonimowość freelancerką, działającą na pograniczu dziennikarstwa i reklamy. Na własną rękę zajmowała się tematami, których inni dziennikarze albo nie zauważali, albo się bali. Zdjęcia i materiały filmowe zebrane podczas śledztw odpowiednio ukryte przechowywała w swoim notebooku. Ostatniego śledztwa nie zdążyła ukończyć.

Książka Fot. Wydawnictwo Literackie

To początek nowej powieści "Notebook" Wydawnictwa Literackiego. Wydawnictwo nie chce ujawnić na razie tego, kto jest autorem książki - ciekawe posunięcie i pomysł na budowanie napięcia. Jednak tym, co zainteresowało nas najbardziej jest zastosowanie w powieści technologii rozszerzonej rzeczywistości. W trakcie czytania historii będziemy mogli odkrywać fragmenty materiałów zebranych podczas śledztwa bohaterki.

Jeśli macie ochotę spróbować, jak to działa, to ściągnijcie aplikację Viuu (Android, iOS). Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu skierujcie aparat telefonu czy tabletu na zdjęcie na górze tekstu. Zobaczycie fragment historii sfilmowanej przez Dagmarę Frost - wypada tylko ostrzec, że to dość drastyczna scena.

Takich filmowych fragmentów będzie w "Notebooku" więcej - niektóre z nich nagrane zostały w zaskakujących miejscach i sytuacjach. Premiera książki planowana jest na 2 lipca, ale już teraz można obejrzeć pierwszy film - wystarczy zeskanować zdjęcie znajdujące się na początku tekstu.

Zapraszamy również od czwartku do niedzieli na Warszawskie Targi Książki, na stoisko Wydawnictwa Literackiego( 54/D8), gdzie będzie można zeskanować zdjęcia uruchamiające dodatkowe materiały filmowe.

Więcej o: