Przewrażliwiona matka oskarżyła go o to, gdy robił selfie. Fala nienawiści zalała Facebook

Zarówno Facebook jak i selfie mogą być bardzo niebezpieczne. Wystarczy trafić na przewrażliwioną matkę chroniącą swoje dzieci przed niebezpieczeństwem, którego nie było.

Historia, która przydarzyła się pewnemu Australijczykowi jest dowodem na to, jak łatwo paść ofiarą nieuzasadnionych oskarżeń i jak trudno się z nich wyplątać.

Bohater opowieści to mężczyzna w średnim wieku. Odwiedził jedno z kin w Melbourne, gdzie spodobał mu się stand reklamujący najnowszy film z serii gwiezdnych wojen. Mężczyzna zrobił sobie selfie widoczne poniżej. Nieopatrznie jednak odezwał się do kilkorga dzieci stojących w pobliżu. To wystarczyło, by matka dzieci potraktowała go jak pedofila.

Zrobię sobie selfie

Mężczyzna twierdzi, że tuż przed zrobieniem zdjęcia na z tekturowym Darthem Vaderem powiedział w stronę dzieci znajdujących się obok, że zamierza zrobić sobie zdjęcie i jeśli też mają taki zamiar to muszą chwilkę poczekać.

Nie spodziewał się, że całą sytuację zauważyła matka dzieci, która zareagowała natychmiast. Z reakcją grubo jednak przesadziła.

Selfie, które wywołało burzę

Fot. za Mashable

 

To jakiś pedofil

Kobieta, jak opisuje portal Mashable, zabrała  swoje dzieci po czym podążyła za mężczyzną i zrobiła mu zdjęcie. Umieściła je następnie na swoim profilu Facebooka opisując sytuację znacznie bardziej dramatycznie.

Wpis na Facebooku

Fot. Mashable

 

"OK ludzie, popatrzcie na tego dziwaka. Dzisiaj w kompleksie Knox podszedł do moich dzieci i powiedział "cześć dzieciaki" - one spojrzały, a on zrobił zdjęcie. Potem powiedział, że wysyła je swojemu szesnastoletniemu synowi. Natychmiast zabrałam dzieciaki i poszłam do ochroniarzy. Potem śledziłam tego mężczyznę i zrobiłam mu to zdjęcie. Policja powiedziała, że jeśli jest zarejestrowany jako przestępca seksualny nie uniknie odpowiedzialności. Uważajcie na swoje dzieciaki".

20 tys. udostępnień

Wpis kobiety błyskawicznie rozprzestrzenił się na Facebooku. Udostępniło go ponad 20 tys. osób. Nieświadomy niczego mężczyzna zapomniał już o sprawie. Podczas spotkania biznesowego zaczął jednak odbierać telefony od znajomych, do których wpis z Facebooka dotarł.

Mężczyzna natychmiast udał się na policję, gdzie po wyjaśnieniu sprawy oczyszczono go z jakichkolwiek podejrzeń.

Mleko się jednak rozlało - ofiara nieuzasadnionego ataku czuje się całkowicie zdruzgotana zachowaniem kobiety i internautów.

Zaszokowana całą sytuacją

Kobieta, która niesłusznie oskarżyła mężczyznę już przeprosiła i przyznała się do błędu. Twierdzi, że była przekonana, iż jej post ma charakter prywatny, jest też zaszokowana szybkością, z jaką zadziałał Facebook. "Głupia pomyłka", jak określa całą sprawę sprawczyni zamieszania, mogła mieć jednak znacznie poważniejsze konsekwencje - jeśli takie się pojawią ofiara wpisu na Facebooku rozważa kroki na drodze sądowej.

Po raz kolejny okazało się, że połączenie smartfonów, internetu i serwisu społecznościowego może przynieść piorunująco szybkie efekty. Warto o tym pamiętać. Negatywna bohaterka naszej opowieści mogła zrobić zdjęcie mężczyźnie i udać się na policję - nie miała przecież solidnych podstaw, by oskarżać na forum publicznym. Internet nie zapomina jednak takich historii, mężczyzna może jeszcze długo tłumaczyć się z czegoś, czego nie zrobił.

Więcej o:
Komentarze (35)
Przewrażliwiona matka oskarżyła go o to, gdy robił selfie. Fala nienawiści zalała Facebook
Zaloguj się
 • expel

  Oceniono 336 razy 286

  nie ma nic gorszego niz matki - histeryczki, niestety to plaga naszych czasow

 • gewoonik

  Oceniono 118 razy 114

  Prywatny post, ktory zaczyna sie od ludzie popatrzcie na tego dziwaka??? Ciekawe pojecie prywatnosci ma ta pani. Zreszta robienie w sposob tak bezczelny zdjec obcej osobie jest w paru krajach naruszeniem prywatnosci, a tym bardziej umieszczenie podobizny bez zgody tej osoby. Niesamowite,ze ktos uwierzyl w te bzurne tlumaczenie

 • kukuryku20

  Oceniono 97 razy 89

  Co za głupia baba. Facet nie powinien mieć dla niej litości. Zwróćcie uwagę, że chociaż teraz sprawa jest głośna na cały świat, to głupie babsko nie ujrzało swojej gęby w internecie. Nadal jest incognito, w przeciwieństwie do jej ofiary.

 • wino0000006

  Oceniono 74 razy 72

  Głupia ci... - teraz powinna dostać wysoką karę finansową - właśnie po to, żeby nie nadużywać słowa pedofil, kiedy ono będzie faktycznie potrzebne.

 • pastor

  Oceniono 74 razy 66

  pozwać, ogolić do ostatniego centa, zabrać dzieci - więcej idiotka takich rzeczy nie zrobi

 • mitoogorkach

  Oceniono 48 razy 44

  Post prywatny, pisany do siebie. Ona jest po prostu glupia od urodzenia :(

 • trustno111

  Oceniono 100 razy 36

  Gorsze są jedynie, "matki polki męczennice" płodzące pietnaścioro bękartów i żebrzące w opiece społecznej.....

 • razorjack

  Oceniono 41 razy 35

  kilka milionow odszkodowania ostudzilo by ja na przyszlosc...

 • bl.eh

  Oceniono 45 razy 21

  Ta "pani" ma imię i nazwisko. Podajcie, to również napiszemy kilka "prywatnych postów" skierowanych do tej "pan". To wasza wina, feminazistki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX