Startup Fest Agora 2015 - 20 świetnych pomysłów w jednym miejscu

Dwa dni, 20 początkujących firm, które mają ciekawe pomysły. Trwają zmagania o główną nagrodę.

Organizowany od 2010 roku Startup Fest Agora przyciągnął do tej pory ponad 1200 startupów i na stałe wpisał się w kalendarz imprez wspierających innowacyjność w biznesie. Wśród dotychczasowych finalistów znalazły się m.in. takie przedsięwzięcia jak SoTrender, Gamifi, Fun in Design czy Ecologic. W tegorocznym finale, który odbywa sięsię w dniach 27-28 maja w Warszawie, weźmie udział 20 najbardziej innowacyjnych i biznesowo uzasadnionych projektów wybranych przez jury konkursu.

- Tegoroczną edycję Startup Festu wyróżniają przede wszystkim partnerzy, jakich udało nam się pozyskać. Są to jedne z największych podmiotów działających na polskim rynku, m.in. Energa, PKN Orlen czy Amazon Web Services - mówi Mateusz Tułecki, szef projektu Startup Fest i manager inwestycyjny w segmencie Internet Agory. - Ich zainteresowanie naszym konkursem to znak, że duże firmy dostrzegają potrzebę wejścia do świata innowacyjnych projektów. Cieszymy się, że to właśnie poprzez Startup Fest rozwijają swoją współpracę ze startupami - dodaje.

Uczestnicy finału zaprezentują swoje projekty szerszej publiczności i skonsultują je z mentorami, czyli inwestorami oraz managerami największych firm i agencji reklamowych na polskim rynku. Przy stolikach mentorskich zasiądą w tym roku m.in. Yuri Drabent z agencji Lubię To linked by Isobar, Stefan Nowak, Director Digital Transformation CE Deloitte, Lech Błażejewski, CTO Dentsu Aegis Network, Małgorzata Walczak, Partner Zarządzający WinVentures oraz WinQbator, Paweł Loedl, Strategy Dirctor VML Poland, Michał Sadowski, CEO Brand 24, Marek Kapturkiewicz z Innovation Nest, a także przedstawiciele takich firm jak Energa, Ikea, PKN Orlen, PZU czy Google. Doświadczeniem z uczestnikami podzielą się również twórcy projektów już odnoszących sukcesy oraz zaproszeni prelegenci, wśród których znajdą się m.in. Peter Fuchs, Regional Manager CEE Amazon Web Services czy Arkadiusz Świerczewski, Director of Innovation PKN Orlen.

Dla zwycięzcy tegorocznej edycji Startup Fest przewidziano nie tylko nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych, ale także możliwość wzięcia udziału w programach akceleracyjnych organizowanych przez Energa S.A. i Amazon Web Services. Zwycięski startup będzie mógł również zrealizować kampanię reklamową o wartości 100 tys. złotych w internetowych mediach Agory. Nagrodę specjalną dla wybranego startupu w wysokości 20 tys. złotych ufundował PKN Orlen.

Więcej informacji: startupfest.pl