Wiemy kiedy użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli używać Cortany

Użytkownicy smartfonów z sytemem Android będą mogli korzystać z wirtualnej asystentki stworzonej przez Microsoft. Gigant z Redmond chce przekonać do możliwości Windows 10 każdego.

Cortana, wirtualna asystentka stworzona przez Microsoft, zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów z Androidem w lipcu. Tak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez Microsoft.

Microsoft chce, by wszyscy mieli możliwość korzystania z zalet Cortany, asystentki, która będzie integralną częścią systemu Windows 10. Jej głównym celem będzie analizowanie wszelkich danych - zarówno z tych pochodzących z komputera czy telefonu.

Najpierw Android, potem iOS

Serwis Bidness przypuszcza, że premiera Cortany dla Androida nastąpi 29 lipca, czyli w dniu rynkowej premiery Windows 10. W późniejszym terminie aplikacja zostanie udostępniona również dla użytkowników systemu iOS.

Cortana - nowe otwarcie?

Cortana ma dla Microsoftu spore znaczenie, bo jest w założeniu najbardziej "przyszłościową" usługą, która pozwala gigantowi z Redmond pozostać w grze. Windows Phone (który zmieni nazwę na Windows 10 dla Smartfonów i Małych Tabletów) wciąż ma mikroskopijne udziały w rynkach. A Cortana daje statystyczne informacje o setkach milionów urządzeń. Dzięki Cortanie Microsoft może rozważać konkurowanie z Google.

Dla konsumentów pojawienie się Cortany na urządzenia z Androidem i iOSem jest dobrą wiadomością. Cortana może okazać się bardzo przydatną funkcją, z której korzystać będziemy mogli na dowolnym urządzeniu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Wiemy kiedy użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli używać Cortany
Zaloguj się
 • tenare

  Oceniono 44 razy 40

  Wolę Pana Spinacza.

 • maxthebrindle

  Oceniono 24 razy 24

  'A Cortana daje statystyczne informacje o setkach milionów urządzeń.'
  Nie urzadzeń, tylko użytkowników. Na informacji o urzadzniach MS nie zarobi, na informacji o tym, co robia ich użytkownicy - juz tak, o to sporo.

 • lukibb

  Oceniono 27 razy 23

  Tak sobie patrzę i myślę, wystarczyło 15 lat, a jak bardzo zmieniła się polityka Microsoftu. W 2000 roku takie coś byłoby nie do pomyślenia. Jak widać wyciągają wnioski z przeszłości z dużą korzyścią dla siebie. Tym czasem Apple dąży na ślepo tą ścieżką, która w pewnym momencie bardzo zagroziła interesom MS. Ciekawe czy i kiedy Apple się przebudzi? Tracą coraz więcej rynku, zaufanie klientów. Jeszcze do nich nie dotarło, może dotrze.

 • el_triste

  Oceniono 19 razy 15

  W wyścigu wirtualnych asystentów wygra ten, kto jako pierwszy zapewni pełną funkcjonalność w innych, niż angielski, językach. Oczywiście chciałbym, żeby to był też polski, ale tak naprawdę kluczowe są: hiszpański, rosyjski, hindi, mandaryński, kantoński... Tylko to nie tak łatwo zrobić.

 • Mr X

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda tylko że Cortana olewa ciepłym moczem nasz kraj.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 1 raz 1

  cortana na iOS i androidzie pojawi sie tylko z powodu windowsa 10 - chodzi o integrację kalendarza, maili, powiadomień itd i zatrzymanie ludzi z androidami i iPhonami przy systemie na PC. natomiast nigdy nie będzie tak dobrze zintegrowana jak na telefonach z windows mobile - po prostu iOS i android nie pozwoli na mocną ingerencję w system.
  dlatego najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto używa windowsa na PC jest zakup telefonu z windows mobile 10

 • Jan Boromeusz

  Oceniono 13 razy 1

  Niestety Cortana jak na razie dla zaznajomionych z językiem angielskim. Google Now ma sporą przewagę na innymi asystentami w Polsce właśnie dzięki rozwijanej obsłudze za pomocą języka polskiego. Jak ktoś używa Google Now po polsku to polecam społeczność na G+

 • Raf Rafi

  Oceniono 19 razy -13

  Co za baran udostępnia taki świetny patent konkurencyjnym platformom? To tak jakby Apple udostępniło Siri na Androida i WP... Paranoja.
  Panie Janie Cortana będzie dostępna w naszym języku kiedy będzie premiera W10. Czyli wtedy kiedy ci idioci udostępnią najlepszą asystentkę wszystkim platformom -_-

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX