Windows 10 za darmo również dla "piratów"? Znamy oficjalne stanowisko Microsoftu

Windows 10 pojawi się oficjalnie już 29 lipca. Do pobrania nowej wersji systemu szykują się wszyscy, również ci, którzy posiadają "oryginalną inaczej" wersję Windows. Słyszeli z mediów, że Windows 10 i tak im się "należy". Jak jest naprawdę?

Windows 10, którego premiera nastąpi 29 lipca, jest bez wątpienia jednym z najważniejszych systemów stworzonych przez Microsoft. Jest nowym otwarcie po niezbyt udanym Windows 8, który okazał się słabo dopasowany do współpracy z urządzeniami mobilnymi.

W Windows 10 pojawi się wiele nowych funkcji, kilka z nich zniknie. O wszystkich nowościach, które znajdą się w Windows 10 jeszcze nie wiemy, musimy czekać do premiery. Postanowiliśmy sprawdzić dokładnie czy Windows 10 będzie darmowy. I dla kogo. Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że aktualizację do Windows 10 będą mogli przeprowadzić również piraci. Niektórzy wysnuli z tego taki oto wniosek: aktualizuję system do Windows 10, a zatem "legalizuję" swoje "okienka".  Wszystkie nasze wątpliwości rozwiał Marek Zaleski z Microsoft.

Windows 10 za darmo dla...

Kto będzie mógł zaktualizować swój system do Windows 10 bez płacenia? Oferta skierowana jest do użytkowników nowych i używanych urządzeń z zainstalowanymi systemami Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1.

Windows 10 za darmo przez...

Użytkownicy Windows 7 i Windows 8 począwszy od 29 lipca mają rok, aby skorzystać z bezpłatnej aktualizacji.

Windows 10 za darmo czyli...

Kiedy urządzenie rozpocznie pracę z Windows 10, Microsoft zapewni mu bieżące aktualizacje funkcjonalne przez cały okres jego eksploatacji bez żadnych dodatkowych kosztów. Oznacza to, że Windows 10 jest ostatnią "numerowaną" wersję systemu. Nie będzie Windows 11 czy 12, będą natomiast poprawki, które już zawsze będziemy dostawać bezpłatnie.

Windows 10 na tablecie kosztuje...

Na tablety o przekątnej 9 cali i mniejsze Windows 10 będzie dostępny bez opłaty licencyjnej dla producentów. Ogłosił to Satya Nadela podczas konferencji Build w 2014. W przypadku tabletu o przekątnej ekranu 10 lub większej cena za licencję Windows 10 jest zawarta w cenie urządzenia.

Windows 10 nie dla...

Bezpłatnej aktualizacji do Windows 10 nie będą mogli przeprowadzić użytkownicy niektórych wersji Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise i Windows RT/RT 8.1.

Windows 10 i piraci...

W mediach pojawiły się doniesienia, wedle których Microsoft postanowił "zalegalizować" pirackie wersje systemu podczas aktualizacji do Windows 10. Okazało się to nieporozumieniem.

Zawsze dbamy o to, by nasi klienci korzystali z pełni zalet środowiska Windows. Choć komputery z zainstalowanym nieoryginalnym systemem mogą podlegać aktualizacji do wersji Windows 10, nie zmieni ona statusu ich licencji. Nieoryginalne wersje systemu Windows nie są udostępniane przez Microsoft. Nie są odpowiednio licencjonowane ani obsługiwane przez Microsoft bądź zaufanego partnera firmy. Jeżeli system urządzenia został uznany za nieoryginalny lub nieprawidłowo licencjonowany przed aktualizacją, zaktualizowany system będzie również uznawany za nieoryginalny lub nieprawidłowo licencjonowany. Zdaniem ekspertów branżowych używanie pirackiego oprogramowania, w tym nieoryginalnego systemu Windows, wiąże się z większym ryzykiem, takim jak działanie szkodliwego oprogramowania, oszustwa (kradzież tożsamości, danych kart kredytowych itp.), ujawnienie danych osobowych, a także gorsza wydajność systemu i nieprawidłowe działanie jego funkcji. - wyjaśnił Marek Zaleski z Microsoft.

Należy więc pamiętać, że aktualizacja do Windows 10 nie oznacza legalizacji systemu.

Więcej o:
Komentarze (103)
Windows 10 za darmo również dla "piratów"? Znamy oficjalne stanowisko Microsoftu
Zaloguj się
 • Florek Obłędek

  Oceniono 153 razy 97

  "Zdaniem ekspertów branżowych używanie pirackiego oprogramowania, w tym nieoryginalnego systemu Windows, wiąże się z większym ryzykiem, takim jak działanie szkodliwego oprogramowania, oszustwa (kradzież tożsamości, danych kart kredytowych itp.), ujawnienie danych osobowych, a także gorsza wydajność systemu i nieprawidłowe działanie jego funkcji. - wyjaśnił Marek Zaleski z Microsoft".
  Podobnie jak kradziona stuzłotówka ma mniejszą siłę nabywczą.

 • podany_login_jest_juz_zajety

  Oceniono 89 razy 27

  A jakim POKE moge sprawdzic czy na moim ZX Spectrum mam legalne Windows 7? Bo mi cos sie wydaje, ze wcisneli mi piracka wersje 7 na kasecie. Aha i czy to bedzie mozna z kasety zainstalowac?

 • nienoto

  Oceniono 33 razy 23

  Nasuwa się zatem pytanie, czy ci którzy nie mają poprzednich wersji będą mogli kupić windowsa 10 i w jakiej cenie?
  Po drugie; piraci mają zawsze za darmo ;)

 • bfont

  Oceniono 19 razy 19

  Już na starcie można zgłupieć od Waszych tekstów: "Jest nowym otwarciem po niezbyt udanym Windows 8, który okazał się słabo dopasowany do współpracy z urządzeniami mobilnymi."
  Że CO!? Przecież ten system właśnie wyłącznie na mobilnych urządzeniach działa jak należy. To jego kompletny brak dopasowania do PC go zrujnował, bo każdy woli nawet siedzieć na leciwym XP niż użerać się z tym badziewiem.

 • f780479

  Oceniono 45 razy 17

  Marudzenie i tyle. Na przeciętnym kompie Win 8.1 startuje równie szybko jak OS X na dobrym Maku, jest przyjemny w użytkowaniu i jest do niego mnóstwo dobrego oprogramowania. Także darmowego.

  Nie wiem, czy NSA mnie szpieguje, ale jeśli tak, to pewnie najbardziej interesująca jest to co wysyłam i odbieram przez Internet. Jeśli chcą przeglądać moje foty z wakacji, które trzymam na lokalnym dysku zamiast w chmurze, to... miłego oglądania. Poza tym czy ktoś naprawdę przypuszcza, że przestępcy i spece z różnych wywiadowni grzecznie pomijają Linuksa i OS X?

  Dla rozluźnienia nastroju anegdotka. Znam studio, w którym ośmiordzeniowy Mac Pro chodzi pod Windowsem. Kupionym osobno, rzecz jasna. Wprawdzie razem ze sprzętem dostali genialny system Apple'a, ale sterowniki do drukarki za pierdylion złotych, która jest najważniejszą częścią linii produkcyjnej, są tylko do Windows ;)

 • iraklis1

  Oceniono 21 razy 13

  Windows 10 za darmo przez...- i tu prosilbym o szczegolowe wyjasnienie tej kwesti, czy nie bedzie zadnego abonamentu za korzystanie z Windowsa 10? czy tez jednak bedzie........

 • music0

  Oceniono 54 razy 10

  A ile backdoor'ów będzie na pokładzie? Każdy wywiad będzie miał swój czy będzie tylko dla wybranych agencji ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX