Windows 10 będą sprzedawane na USB. Nareszcie!

Windows 10 zapowiadają się coraz lepiej. Nie tylko mają zetrzeć niemiłe wrażenie po Windows 8, nie tylko będą dostępne za darmo, ale jeszcze pozwolą zapomnieć o walce z przestarzałymi płytami

Premiera Windows 10 już 29 lipca. Wyjaśniła się kwestia tego, kto może (a kto nie) dostać nowy system za darmo. Szykuje się w nim szereg ciekawych nowości. Krótko mówiąc - jest na co czekać. Tym bardziej, że dziś pojawiła się kolejna świetna informacja. Microsoft poszedł po rozum do głowy i porzucił krążki optyczne.

Windows 10 w wersji pudełkowej będzie sprzedawany na pendrive'ach. Port USB jest w każdym komputerze, natomiast napędy CD/DVD zajmują za dużo miejsca, by instalowano je w coraz cieńszych laptopach. Nawet małe stacjonarne komputery często nie mają już napędów - dziś główne zastosowanie srebrnych krążków to muzyka (jeszcze) i filmy (też coraz rzadziej).

Już to, że Windows 8 nie było domyślnie dostępne na USB było mocno dyskusyjne. Na szczęście dawało się stworzyć wersję systemu, która uruchamiała się z pendrive'a. W Windows 10 nie będziemy już musieli kombinować - brawa dla Microsoftu!

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał pendrive z Windows 10. Na razie można zauważyć jego obecność na stronach Amazona - jeśli chcemy zamówić system Windows 10, to dostajemy do wyboru opcję z pendrivem.

 

Windows 10 z pendrivem na Amazon.comFot. Amazon

Więcej o:
Komentarze (83)
Windows 10 będą sprzedawane na USB. Nareszcie!
Zaloguj się
 • pldeepinside

  Oceniono 133 razy 111

  Bardziej ucieszyłaby mnie wersja winylowa. Bo ja sentymentalny jestem ;)
  A bardziej serio... To dobra wiadomość. Polerowanie starych płyt z instalkami bywa przygnębiające ;)

 • hejkumtejkum

  Oceniono 85 razy 41

  A ja lubię płytki, bo są Read-Only (chyba że są typu RW ale to rzadkość), mam pewność że nic sobie przez pomyłkę nie nadpiszę. I pomyśleć że w latach 80-tych pewien redaktor Bajtka mawiał "Najlepszą przeróbką magnetofonu jest zamiana go na stację dyskietek". Ile się od tego czasu zmieniło...

 • pct3

  Oceniono 80 razy 38

  > dziś główne zastosowanie srebrnych krążków to muzyka (jeszcze)

  dziecinko, nie jeszcze, tylko dawniej, teraz i zawsze.
  Coraz silniejszy jest ruch powrotu do rzeczy, do namacalnej struktury.
  Winyle, ale i płyty CD zapakowane najlepiej do pudełka a nie tekturki nazywanej didżipakiem, wyrażają ludzką potrzebę realności kontaktu z przedmiotem.
  Był czas kiedy zaczęły znikać pisma, np. tygodniki i to te z górnej półki - niby nieodwołalnie miały przenieść się do sieci. I co? Kto chce na tablecie czytać, czyta, kto chce książkę na czytniku czytać, czyta; ja na wakacje zabieram ciężką torbę z prawdziwymi książkami, i - tak, oczywiście- z prawdziwymi płytami CD. A tygodniki wróciły do drukowanej postaci.
  Tak, zgodzę się że w pewnych aspektach CD jest technologicznie przestarzałe, ale wytłumacz mi czemu ludzie nadal - choć oczywiście nie w takim stopniu jak 15 lat temu- kupują CD i płacą za nie naprawdę ciężkie pieniądze (muzyka klasyczna którą słucham: od 60 zł po 100 zł za sztukę, dokładnie zresztą tyle ile w innych krajach, standardowa cena nowej płyty w Niemczech czy Francji to 19-25 euro). Ludzie za to płacą, pomimo że po pierwsze można za darmo spiracić z sieci w formacie bezstratnym, ze skanami okładki i ksiażeczki, a po drugie, można taniej kupić plik czy to flac, czy inne, bardziej rzadkie, egzotyczne i niedoskonałe formaty (np. mp3).
  Mózg człowieka okazuje się nie przyswaja całkowicie wirtuala z cloudu- potrzebuje namacalności. OK, instalka programu czy systemu jak najbardziej na pendrive.
  Ale proszę nie pisać, że muzyka "jeszcze" jest na CD. Skoro jest w 2015 roku, to w 2040 też będzie (bo czysto technologicznie nie ma racji bytu od spokojnie 2005-2006 roku). Ale ludzie kupują ("przepłacając") CD. Bo chcą. Bo potrzebują.

 • krzylock

  Oceniono 26 razy 14

  Pytanie jest inne.Czy wszyscy, którzy wybiorą aktualizację cyfrową będą mieli możliwość nagrania systemu na pendrive bądź płytę? Nagranie na płytę było możliwe (a wręcz wymagane) przy zakupie cyfrowego Windows 8. system zgrany na napędzie zawsze się przyda chociażby w przypadku instalacji na sformatowany komputer.

 • harpaga

  Oceniono 19 razy 9

  "Windows 10 zapowiadają się coraz lepiej." - a jak będzie to okaże się dopiero jak ogłoszą jaki będzie system opłaty za niego (usługa czy licencja) i ceny. Jakoś dziwnie trzymają to w wielkiej tajemnicy.

 • kjm1967

  Oceniono 24 razy 8

  "Wyjaśniła się kwestia tego, kto może (a kto nie) dostać nowy system za darmo."

  Więc kto może a kto nie? W artykule tego nie ma. Jak się mówi A to trzeba powiedzieć też B.

 • cyniczne_oko

  Oceniono 8 razy 6

  Tak naprawdę to poza informacją o pendrive to nic innego w tym artykule nie ma. Opcja DVD/Pendrive wg. mnie powinna być dostępna razem, ewentualnie równolegle jako wybór. Co do samego systemu to podejście mam jak pies do jeża, trochę za często spotykam sie z wmontowanym w różne programy spyware ( tak, steamie, twoje wysyłanie pakietów z mojego kompa zauważyłem ) by do tego systemu podchodzic z zaufaniem.

 • starblast

  Oceniono 27 razy 5

  Lepszy byłby wybór: płyta albo dystrybucja cyfrowa. Produkcja pendrive jest droższa, mniej ekologiczna niż tłoczenie płyt. Użytkownik wybrałby sobie opcję. W przypadku dystrybucji cyfrowej - otrzymałby klucz i dostęp do serwera gdzie może pobrać odpowiednią wersję. Nagra na nośnik, który aktualnie używa.
  Kupujesz w sklepie internetowym, stacjonarnym- masz klucz i pobierasz zawartość z netu, zapisujesz na czym chcesz. Czy to nie jest lepsze?

 • wikul

  Oceniono 11 razy 3

  Radość ignoranta zważywszy jak często ludzie nie mogą w niektórych Windowsach posługiwać się pendrive'ami bo system ich nie widzi. Internet pełen jest skarg na tą przypadłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX