Spot o dopalaczach był żenujący? Ten wgniecie cię w fotel

W ciągu kilku ostatnich tygodni przez Polskę przetoczyła się fala zatruć dopalaczami. Reakcja władz była, z punktu widzenia przeciętnego internauty, raczej marna. Spot o dopalaczach, który zaserwował nam GIS można chyba uznać za żenujący. Znaleźliśmy aktualny przykład tego, jak powinno realizować się kampanie społeczne.

Spot o dopalaczach, który zaprezentował kilkanaście dni temu GIS, został przyjęty bardzo krytycznie z uwagi na dość ubogą formę i treść odbiegającą od jakichkolwiek realiów.  Swoje spoty o dopalaczach zaprezentowały też inne instytucje ( Urząd Wojewódzki, Policja ,)

Znaleźmy świeży przykład tego, jak powinno się realizować kampanie społeczne. Na YouTube pojawił się nowy spot amerykańskiej kampanii społecznej (autorstwa AT&T ) mającej zwrócić uwagę na problem używania smartfonów "za kółkiem".

W klipie "Blisko domu", będącym częścią kampanii "To może zaczekać" widzimy historię kilku osób, która zbiega się w dramatycznym momencie. Kampania uświadamia, że używanie smartfonu podczas prowadzenia samochodu jest niebezpiecznie i może doprowadzić do śmiertelnego wypadku.

Klip trwa blisko cztery minuty. Warto go jednak obejrzeć, bo po prostu wgniata w fotel. Zarówno przez formę, jak i treść. Dobry spot poświęcony kampanii społecznej wymaga chyba więcej środków, niż 3000zł.

Więcej o:
Komentarze (28)
Spot o dopalaczach był żenujący? Ten wgniecie cię w fotel
Zaloguj się
 • author.adam

  Oceniono 23 razy 19

  Mnie nie wgniotło, ale zrobione dobrze.

 • panzer-division

  Oceniono 18 razy 14

  Rzeczywiście spot o dopalaczach jest żenujący, ale 3 tys zł to nie kosztował nawet katering dla aktorów.;)

 • stefansonson

  Oceniono 9 razy 7

  Przestańcie się już znęcać wszyscy wiedzą jak wyglądają komercyjne reklamy za grube miliony produkowane przez "poważne firmy" są tak irytujące że wszyscy stosują adblocki, a w tv zmieniają od razu kanał i jakoś nikt nie robi afery.

 • grundol1

  Oceniono 12 razy 6

  "wymaga chyba więcej środków, niż 3000zł"

  Tylko że ten który pokazujecie kosztował kilkaset razy więcej.

 • jacke32

  Oceniono 78 razy 4

  Zamiast robić spoty, mogliby przestać zakazywać wszystkiego. Powiązanie pomiędzy lipcową delegalizacją i zatruciami jest oczywiste. Substancje w miarę sprawdzone zastąpiono nieznanymi i oto efekty.

 • charlie1wilson

  Oceniono 6 razy 2

  A gdzie łopoczący na wietrze gwaiździsty sztandar???

 • occam

  0

  Po prostu profesjonalnie zrobiony materiał. Na ten polski 3000 to i tak dużo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX