Google prezentuje zadziwiające aplikacje na Androida. Twój smartfon potrafi więcej niż myślisz

Google chce udowodnić, że dzięki Androidowi można tworzyć kreatywne i ciekawe aplikacje. Jeśli chcesz się przekonać, co potrafi twój smartfon poznaj Android Experiments.

Google (od kilku dni część Alphabet) chce nas znów przekonać do tego, że innowacje wciąż mogą być intrygujące. Firma uruchomiła nowy projekt o nazwie Android Experiments. To zbiór ok. 20 eksperymentalnych aplikacji na urządzenia z Androidem i Android Wear. Można dzięki nim w nowatorski sposób przetwarzać zdjęcia, tworzyć interaktywne animacje, bawić się wbudowanymi w smartfon sensorami.

Projekt ma być jednocześnie zabawą i poszukiwaniem nowych, nietuzinkowych rozwiązań, kreatywnych zastosowań tego, co Android może zaoferować.

Wśród aplikacji, które znajdziecie w Google Experiment jedną z najciekawszych jest Ink Space - pozwala rysować za pomocą palca wykorzystując w ciekawy sposób akcelerometr. Kiedy przechylamy smartfon widzimy ciekawy efekt zmieniającej się perspektywy.

Ciekawie prezentują się "uspokajające puzzle 3D" czyli gra Kintsukuroi. Naszym  zadaniem jest złożenie w całość "wirtualnie" rozbitego obiektu. Według twórcy gry łagodna muzyka i absorbujące zadanie, które mamy do rozwiązania sprawiają, że poczujemy się zrelaksowani.

Wśród licznych propozycji Google Experiment wyróżnia się aplikacja Selfie x Selfi która ma nam pozwolić bawić się ze zdobywającymi gigantyczną popularność w sieci autoportretami.

SELFIE X SELFIE

SELFIE X SELFIE,Fot. Google (Alphabet)

Eksperyment Google wykracza jednak poza ramy tradycyjnych urządzeń i rozwiązań. Dowodem na to jest projekt IOIO PLOTTER. Składa się nie tylko z  samej aplikacji, ale i z plotera, po stworzeniu którego możliwe jest tworzenie rysunków na podstawie zdjęć.

Android Experiments, podobnie jak Chrome Experiments, są dowodem na to, że wciąż mogą powstawać ciekawe aplikacje, a w Androidzie wciąż drzemie nieodkryty potencjał.