Komentarze (121)
Hawking: "Maszyny będą inteligentniejsze od ludzi tak bardzo, jak my - od ślimaków".
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tempus

  Oceniono 18 razy 0

  Widzę zaledwie 3 komentarze. Trudny temat czy mało chwytliwy? Polityka, imigranci to są hity, co???

 • azazel66

  Oceniono 1 raz -1

  to czym dzisiaj tak się cieszymy wynaleziono 50 lat temu, aż strach pomyśleć co czai się w tajnych laboratoriach !!!!!!!!!!!

 • klaus_biberficker1

  Oceniono 5 razy -1

  nikt nie napomknal nawet o komputerach kwantowych, najnowszy procesor ma 1,152 qubitow, ta maszyna wykorzystuje superpozycje jeden, zero i obie pozycje jednoczesnie jako superpozycje , te komputery firmy D-wave pracuja juz w nasa nad optymalizacja sztucznej inteligencji..

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 9 razy -1

  Takie tam pitolenie. Sztuczna inteligencja sama w sobie nigdy nie będzie zagrożeniem. Zagrożeniem są wyłącznie ludzie, którzy mogą zechcieć wyposażyć ją w środki pozwalające stwarzać zagrożenie, np. bomby atomowe, roboty, pojazdy, samoloty etc. Scenariusz z Terminatora też nigdy się nie spełni, dopóki AI nie będzie zdolna do fizycznej reprodukcji.

 • p124

  Oceniono 1 raz -1

  Jesli AI bedzie kochac, bzykac, reprodukowac to pewnie to wszystko bedzie mozliwe.
  Hmm. Watpie.

 • antey

  Oceniono 7 razy -1

  Te superinteligentne AI to taka sama pieśń przyszłości jak kontrolowana fuzja termojądrowa ... już od 50 lat niezmiennie za kolejnych 30 :P
  Hawking był jest i pozostanie legendą - ale mógłby przestać ją szargać tak dla porządku. Niedawno straszył Obcymi, teraz sztuczną inteligencją...pal licho realne problemy, ale co z ciemną materią, falami grawitacyjnymi czy choćby podobno odkrytym bozonem Higgsa ?

 • jakis_gosc01

  Oceniono 19 razy -1

  Może za 1000 lat tak będzie. Na razie sztuczna inteligencja od lat jest na poziomie karalucha i nic nie zapowiada aby się to szybko zmieniło. Pan Hawking może i jest wybitnym fizykiem, ale jak widać wybitnych fizyków też może ponieść fantazja.

 • konto.do.komentow

  Oceniono 23 razy -1

  Hawking jest wielkim uczonym, ale mam wrażenie, że od pewnego czasu powtarza 2-3 oklepane tezy. Tak, tak wiemy. AI będzie taka to, a taka. Już niedługo - za jakieś 20 lat temu. Tyle, że 20 lat temu słyszałem dokładnie to samo. Wy, naukowcy, stwórzcie wreszcie to AI, to się przekonamy, jak będzie. Bo na razie to takie zaklinanie rzeczywistości.

 • Marianna Belza

  Oceniono 4 razy -2

  najlepszym sposobem żeby nas sztuczna inteligencja nie pokonała to wrócić do lat 60 i od nowa zacząć żyć bez elektroniki , kosmosu , internetu , sztucznej żywności itd. wrócić do myślenia !!!!!!!!!!!!!

 • gitarkatania

  Oceniono 4 razy -2

  Scenariusz Terminatora jest możliwy??????????????????????????????????????????

 • antykonformista

  Oceniono 18 razy -4

  Hawking się boi wielu rzeczy, u mnie stracił nieco szacunku gdy stwierdził, że Obcy przylecą po nasze zasoby.

  jakie Zasoby? wongoł? ropu? masę biologiczną? wszystko do odtworzenia nano przez cywilizację 100 lat bardziej zaawansowaną od nas. Obcy zdolni do podróży "warp" i lepiej, nie chcą od nas nic, bo mają to samo. i w nadmiarze.

  AI bym się nie bał. będzie lepsza niż "BI" czyli biologiczna inteligencja. będzie lepsza od nas. ale, moim skromnym, pozwoli nam dołączyć do "AI". no bo czemu by nie? tworzymy coś wspaniałego, czemu to coś ma mieć nas za wrogów? wyobrażacie to sobie?

  bo ja nie.

  staram się mieć wyobraźnię ponad innymi, nie poniżej.

 • Jerzy Szczachor

  Oceniono 10 razy -8

  naiwne idealistyczne chłopczyki ... po kiego wam ta sztuczna inteligencja , skoro niebawem w ramach demokratycznych wyborów władze w Europie przejmą brodate kpy z jakimiś tam toczkami na swoich pustych łbach . ale w tej pustocie albo na niej grają ekspansywni myśliciele jednego i prawowitego boga , ,,,tak przynajmniej nas postrzegają idealiści południa ... cyniczne guana północy coraz mocniej w mediach lansują tanie produkty . ... zatem bądź przezorny poprawnie polityczny dupku , który chcesz przestrzegać naiwnej linii politycznej poprawności i kum sobie do czasu okazyjnosci cenowej dywanik do modłów , oraz odbój czołowopodłogowy do naiwnego swojego łba ... bo szybciej niż myslisz , będziesz swoim naiwnym łbem walił o posadzkę ,i to nie w ramach wywrotki rowerowej z wycieczki w nadmorskich kurortach południa Europy

 • lukasz patrykus

  Oceniono 12 razy -8

  "Osiągnięcie wyższej inteligencji niż inteligencja twórcy jest bezsprzecznie możliwe. Wyewoluowaliśmy i jesteśmy inteligentniejsi niż nasi małpi przodkowie. A Einstein był mądrzejszy od swoich rodziców. Może się zdarzyć, że sztuczna inteligencja stanie się mądrzejsza od ludzi projektujących sztuczną inteligencję, wtedy będzie mogła ulepszać się bez pomocy człowieka. Jeśli by do tego doszło, będziemy mieli do czynienia z maszynami, których inteligencja przewyższa naszą tak bardzo, jak nasza przewyższa inteligencję ślimaka".

  ***
  Przykro słuchać jak choroba odbija się na intelekcie tego człowieka. AI nigdy nie będzie mądrzejsza niż programista który zakłada w niej pewien sposób działania.

  AI to mądry automat, trochę sprawniejszy od pralki.

 • arvek9

  Oceniono 12 razy -8

  Komputer to maszyna i zawsze taką pozostanie. Program komputerowy nawet jak będzie miał możliwości rozwoju i "uczenia się" to zawsze to będzie w określonych granicach danego programu. Facet za dużo naoglądał się filmów typu Terminator...

 • Michal Xinski

  Oceniono 10 razy -10

  Polecieliśmy na Marsa.
  Suchy dok na Księżycu "produkuje" jeden statek kosmiczny rocznie.
  Energia rozszczepienia jednego atomu w 90% przetwarzana jest na energię elektryczną.
  Organiczne mikroprocesory przetwarzają dane od smartfonów po mainframy.
  Nano roboty regenerują tkanki ludzkie.
  Bioniczne protezy zintegrowane z układem nerwowym człowieka zastępują utracone kończyny.
  Pierwsza sonda zbliża się do czarnej dziury.
  Pora na samodzielnie myślący komputer.

  Oj Panie Hawking wkrótce stanie Pan przed tym, którego nie ma, zamiast wymyślać kolejne bzdurne teorie, rób Pan rachunek sumienia.

 • adamlotto

  Oceniono 34 razy -28

  Hawking to żałosny kaleka. Nie wiem po co go cytujecie. Wielokrotnie publicznie mówił że jest ateistą. To obrzydliwe. Za przykłady podawał idiotyzmy z protestantyzmu. Tylko że protestantyzm to rzeczywiście idiotyzm w swoich dogmatach. Ale przecież mamy katolicyzm otwarty na naukę. A istnienia lub nie Boga nie da się udowodnić z samej jego definicji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX