Nie używasz Facebooka? Miliard osób dziennie jest innego zdania

We wrześniu ilość użytkowników korzystających każdego dnia z Facebooka przekroczyła miliard. Serwis Marka Zuckerberga staje się coraz bardziej potężny.

Jeszcze kilka lat temu wątpiono, czy Facebook przystosuje się do mobilnej rewolucji. Dziś stało się jasne, że portal Marka Zuckerberga staje się coraz bardziej potężny. We wrześniu średnia ilość użytkowników we wrześniu wyniosła średnio 1,01 miliarda dziennie. Oznacza to wzrost o 17% w stosunku do roku poprzedniego.

Wbrew wcześniejszym wątpliwościom to właśnie mobilni użytkownicy stanowią siłę Facebooka - dziennie jest ich średnio 804 miliony. Tu wzrost jest jeszcze wyraźniejszy - wynosi 27% w stosunku do roku 2014.

19141669

Fot. za battenhall.net

 

Statystyki są dla Facebooka jeszcze bardziej optymistyczne - serwis odnotował we wrześniu 1,55 miliarda aktywnych użytkowników, czyli o 14% więcej niż rok wcześniej. I tu bardziej aktywni są posiadacze smartfonów - aktywnie korzysta z serwisu w ten sposób 1,39 miliarda osób miesięcznie, 23% więcej niż przed rokiem.

Co to dla nas oznacza? Portale społecznościowe będą ogrywać coraz większą rolę w naszym życiu. Za kilka lat korzystanie z Facebooka i Messengera będzie całkowicie normalne, powszechne, codzienne. A głównym pośrednikiem w naszej aktywności społecznej będzie smartfon. Czas, nawet jeśli nie przepadamy za Facebookiem, wyciągnąć z tego wnioski.

[ za TechInsider ]

Więcej o:
Komentarze (44)
Nie używasz Facebooka? Miliard osób dziennie jest innego zdania
Zaloguj się
 • clevland

  Oceniono 82 razy 72

  Nie mam:
  - jestem zdrowszy (żółć mnie nie zalewa z zazdrości, tak jak statystycznego Polaka);
  - mam więcej czasu;

  Poza tym niektórzy ludzie mają po kilka kont.
  Np.
  -prywatne,
  -związane z jakimś hobby,
  -dla promocji firmy,

 • ehania75

  Oceniono 66 razy 46

  NIgdy nie zaloguję się na facebooku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • zalogopeda

  Oceniono 47 razy 45

  taa, w historii ludzkosci juz bylo wiele pomyslow, ze "na zawsze" i "juz niedlugo wszyscy i wszedzie". Nie ma to jak ekstremalne porownanie, przypomne zatem "tysiacletnia Rzesze"). A nie dalej niz kilka lat "caly" swiat dostal (...) na punkcie 2nd Life, i tez slyszalem, ze "Za kilka lat korzystanie z 2nd Life będzie całkowicie normalne, powszechne, codzienne. A głównym pośrednikiem w naszej aktywności społecznej będzie avatar." A kuku.

 • zalogopeda

  Oceniono 50 razy 44

  p.s. przypomne stare, a jakze aktualne powiedzenie: zryjcie g..., miliony much nie moga sie mylic!
  p.p.s. ale tekst jako clickbait, po swiezym ogloszeniu wynikow finansowych fejsbuka, to calkiem niezly pomysl :)

 • an1005

  Oceniono 39 razy 27

  Ekshibicjonistow nie brakowalo i nie brakuje

 • maxthebrindle

  Oceniono 24 razy 22

  Panie Kędzierski - wciąż 6 miliardow ludzi NIE MA konta na FB. Z tego nieco ponad miliarda, który konta ma, pewien odsetek to konta martwe, zdublowane albo założone w celach czysto marketingowych.
  Pozostaje jednak spora grupa aktywnych uzytkowników, ktorzy... no właśnie, co robią? W większości bezmyslnie wrzucają śmieci i konsumują śmieci wrzuconoe przez innych.
  Jeżdżę codziennie do pracy autobusem, 1,5 godziny w jedną stronę. Obserwuję mlodych ludzi - studentów w większośc - dojeżdżających tym samym autobusem do miasta akademickiego. Bardzo wielu z nich odpala fejsa na swoich telefonach/tabletach zaraz po zajęciu miejsca. Przez kilkanascie minut przegladają bezmyślnie śmieci, czasem coś tam klikną, czasem skomentują. Potem wyłaczają komórkę i... po kilku minutach sięgają po nią znowu, odpalają fejsa i bezmyslnie powtarzają te same czynności, które wykonali dosłownie przed chwilą. Cykl się powtarza aż do konca podróży, Zuckenbergowi rosna slupki a Kędzierski dostaje orgazmu...
  Nikt z tych mlodych ludzi nie czyta siążki, nie przegląda czasopisma, nie rozmawia z sąsaiadem. Jeśli juz wejdą w jakąś interakcję z fizyczną osobą, i tak po chwili nieswiadomie przerwą rozmowę, siegną po komórkę i prawdzą fejsa, wylaczajac percepcję rzeczywistości.
  Niektorzy, poza konsumpcją treści, także je produkują. Zdarza się, że jakaieś dziewczątko przez całą podróż strzela sobie selfie, by w końcu wybrać takie, na którym widac jej dzióbek, widok za oknem i kilka siedzeń autobusu - trzeba przeciez poinformować świat za pomocę fejsa, że się jedzie autobusem. To takie ekscytujące...

 • klamtusek

  Oceniono 30 razy 22

  Czy to znaczy, ze skoro idiotów jest miliard to należy się do nich przyłączyć? Owszem, w ilości siła ale niekoniecznie rozumu.

 • horatio_valor

  Oceniono 27 razy 19

  I na fejsa przyjdzie czas. Przyjdzie moment, kiedy ludzie się nasycą jego fajnością, wtedy nagle zacznie być obciachowy, bo "wszyscy" przesiądą się na coś nowego. Tak jak było z Naszą Klasą - na początku eksplozja fajności, potem szybki upadek, dziś nie ma tam nikogo aktywnego, z wyjątkiem ludzi będących kwintesencją obciachu.

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 21 razy 17

  "Nie używasz Facebooka? Pewnie to się niedługo zmieni".
  Nie zmieni się panie współpracowniku portalu Gazeta.pl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX