iPhone 6 Plus wygina się w kieszeni? Zobacz co można zrobić z Nexusem 6P gołymi rękoma

Jednym z największych zarzutów wobec przedstawionego w zeszłym roku iPhone'a 6 Plus była jego wyjątkowa podatność na zginanie. Do sieci trafiło właśnie nagranie, które dowodzi, że kolejny smartfon z dużym ekranem da się wygiąć bez użycia wielkiej siły. Tylko czy taki test jest obiektywny?

Na wideoblogu JerryRigEverything znalazło się nagranie prezentujące test Nexusa 6P, flagowego smartfona Google zaprezentowanego kilka tygodni temu wraz z Nexusem 5X.

Z nagrania wynika nie tylko dość słaba odporność smartfonu na zarysowania (zarówno ekranu jak i obudowy). Prawdziwy szok wywołuje podatność 6P na zginanie. Gołymi rękoma, bez użycia specjalnie wielkiej siły, można go zniszczyć w kilka sekund.

Nagranie na pewno nie jest reklamą Nexusa 6P - nie dość, że łatwo go było zgiąć i porysować, to jeszcze podczas drugiej z prób ekran pękł niczym kruchy kawałek szkła...

Oczywiście zawsze zakładamy,że tego typu testy nie muszą być do końca obiektywne. Dlatego najlepiej sami zobaczcie i oceńcie w komentarzach to, co widzicie.

Tech Insider wyjaśnia prawdopodobną przyczynę problemów z trwałością Nexusa 6P. Dwie główny ramy tworzące konstrukcje smarfona są ze sobą słabo połączone - zazębiają się, a nie są skręcone. Boczne ścianki telefonu są niezwykle cienkie. Poza tym pomiędzy akumulatorem a płytą główną jest odrobina wolnej przestrzeni. Nacisk w tym miejscu powoduje, że smartfon łatwo wygiąć.

Rok temu podobna afera dotknęła Apple - iPhone 6 Plus również można było łatwo wygiąć.

Zginamy smartfony - który przetrwał? Przekonaj się!

ConsumerReports.org

Zdjęcie dzięki uprzejmości ConsumerReports.org

Więcej o:
Komentarze (21)
iPhone 6 Plus wygina się w kieszeni? Zobacz co można zrobić z Nexusem 6P gołymi rękoma
Zaloguj się
 • marekatlanta71

  Oceniono 46 razy 26

  W 4 minucie słychać strzały. Myślę ze nowy minister sprawiedliwości powinien się zając tym tematem.

 • emerytstudent

  Oceniono 16 razy 16

  połamał to połamał - na uj drążyć temat....

 • Piotr Grygo

  Oceniono 1 raz 1

  Zanim powiecie że test ch...owy, sprawdźcie inne, z telefonami się różne rzeczy dzieją, a ten wypada blado przy innych telefonach z tej samej półki, jest też drugi rozwijający filmik tego samego autora, w którym tłumaczy czemu ten telefon tak łatwo się łamie. I nie jest to jakaś mocna siła, wystarczy że się o coś oprzesz mając go w kieszeni, lub energiczniej usiądziesz. Nie brońcie producenta!

 • nrozsklov

  Oceniono 5 razy 1

  NIE PRZEGINAJCIE PALY!

 • aniela_asnyk

  0

  powiem tak , mam iPhone 6s już trochę i nic się wygina, dodali przecież system aluminium 7000 chyba tak to się nazywało przeciwko temu żeby się nie wyginał a sorry ale nikt normalny tak nie gniecie telefonu :P

 • predator-x

  Oceniono 14 razy 0

  Szkło ekranu to Gorilla Glass III czyli najlepsze dostępne i o ile jeszcze rozumiem test rysowania (choć jest to grubymi nićmi szyte) to test palenia zapalniczką pokazuje chyba tylko czy jak spłoniecie żywcem w pożarze to kolory ekranu waszego smaftfona będą ok. Taki test dla idiotów, żeby zaistnieć w sieci. Podobnie test zgniatania - w taki sposób nie da się przypadkiem zgiąć telefonu, poza tym nie jest to doświadczenie naukowe, nie wiemy ile siły potrzeba żeby go zgiąć, wiemy natomiast że koleś jest ewidentnie fanbojem różowych gejfonów, które tak nawiasem mówiąc są prawie DWA RAZY droższe niż Nexus 6p.

 • dodgethis

  Oceniono 3 razy -1

  Już dawno tę tezę obalono, widać wspiera się tu konkurencję - 6p wcale się tak łatwo nie gnie, poszukajcie Nexus 6p bend test. Co więcej w sposób oczywisty widać, że ekran wcześniej pęka, więc nic dziwnego, że aluminium się gnie.

 • ferryk

  Oceniono 3 razy -1

  Gdyby miał się nie wyginać musiałby mieć masę 5kg , polecam.

 • kesik001

  Oceniono 10 razy -2

  I co z tego wynika?
  Ip-szajs przestał się już wyginać?.
  Łatwiej zaatakować konkurencję dla odwrócenia uwagi niż naprawić wadę.
  Sponsorem tej pokazówki jest iph-szajs.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX