Tę internetową łamigłówkę przez 11 lat rozwiązały... 34 osoby. 140 poziomów, przy trzecim będziesz zmęczony

W 2004 roku David Munnich stworzył internetową grę o nazwie Not Pr0n. Łamigłówkę, składającą się ze 140 poziomów, pokonały do tej pory zaledwie 34 osoby. Dlaczego gra jest tak piekielnie trudna?

Not Pr0n to jedna z ciekawszych gier, na jaką można natknąć się w internecie. Składa się ze 140 poziomów - na każdym zobaczymy obrazek będący swego rodzaju zagadką. Naszym zadaniem jest przejść do następnego poziomu wykorzystując bardzo różne interakcje z komputerem.

Jak podkreśla autor gry, David Munnich, nie chodzi tylko o to, by klikać w przypadkowe miejsca ekranu. W ten sposób przejść można tylko pierwszy poziom, kiedy musimy kliknąć w drzwi. Następny poziom wymaga już ręcznej zmiany adresu (z "notpron.org/notpron/not/level2.htm" na "notpron.org/notpron/not/level3.htm". Im dalej tym sprawa staje się o wiele bardziej złożona. Gra jest wyzwaniem, bo polega na odkrywaniu różnych tajemnic skrytych w kodzie.

Jak wyjaśnia Motherboard trzeba też szukać odpowiedzi ukrytych kodem Morse'a, wyszukiwać podpowiedzi w Google. Do przejścia niektórych poziomów jest potrzebna instalacja specjalnego programu stworzonego przez autora gry.

Jest ona tak wymagająca, że w ciągu 11 lat do najwyższego poziomu doszły zaledwie 34 osoby.

Jeśli myślicie, że to łatwe zobaczcie z jakiego typu zagadkami trzeba się zmierzyć.

Autor gry w wywiadzie dla Fast Compamy przyznał, że nie sposób ukończyć ją samodzielnie. Potrzeba do tego niebywałych umiejętności, znajomości komputerów i inteligencji. Dlatego w Not Pr0n grają całe grupy, nie pojedyncze osoby.

W sieci krąży wiele poradników jak pokonać poszczególne poziomy gry. Można z nich skorzystać i dojść naprawdę daleko. Osiągnięcie najwyższego poziomu wciąż będzie w zasadzie nieosiągalne...

Więcej o: