Brakuje miejsca w telefonie? Google podpowie, które zdjęcia można usunąć

Usługa Google Photos pozwala przechowywać na wirtualnym dysku nieograniczoną ilość zdjęć. Teraz zadba też o to, by na naszym smartfonie było więcej miejsca na dane.

W usłudze Google Photos na Androidzie pojawi się wkrótce nowa funkcja pozwalająca łatwiej usunąć ze smartfonu niechciane zdjęcia. John Elstone, inżynier Google, poinformował na profilu Google+, że do aplikacji zostaje wprowadzony przycisk "Zwolnij miejsce".

Kiedy go wybierzemy aplikacja Google Photos wskaże nam te zdjęcia zapisane w pamięci telefonu, które zostały już skopiowane do chmury. Ponadto Google wprowadza powiadomienie o zapełnieniu pamięci telefonu dla wszystkich użytkowników. Do tej pory widzieli je jedynie ci, którzy zapisywali w Google Photos zdjęcia w oryginalnej jakości.

Usługa Google pozwala bowiem w ten sposób przechować 15GB zdjęć. Jeśli pozwolimy Google zmniejszyć rozdzielczość z oryginalnej do wysokiej wtedy limitu danych nie ma. Więcej na ten temat znajdziecie w tym materiale.

Google poprawia też funkcję kasowania zdjęć z kart SD. Do tej pory były z tym problemy - pomimo usunięcia plików ich podglądy nadal były widoczne w Google Photos.

Programiści Google znaleźli też sposób, by zwolnić nieco miejsca na wirtualnym dysku. Za pomocą strony internetowej użytkownicy mogą teraz skonwertować zdjęcia wgrane już w oryginalnej rozdzielczości na zdjęcia o wysokiej jakości. Jeśli miejsce na wirtualnym dysku się wyczerpuje możemy je odzyskać w ten sposób.

Google Photos jest jedną z najważniejszych usług Google. Ciągłe zmiany i ulepszenia są dla użytkowników pozytywne - usługa Google staje sięcoraz lepiej dostosowana do potrzeb.

HIPNOTYZUJĄCE eksperymenty Google.

 

GoogleFot. Google (Alphabet)