Chwila nieuwagi i zamiast Windows 7 lub 8.1 będziesz miał Windows 10. Oto jak zablokować aktualizację

Jak zablokować aktualizację do Windows 10? Wystarczy skorzystać z tego poradnika.

Microsoft oficjalnie nie zmusza nikogo do aktualizacji Windows. "Dziesiątka", według zapewnień pracowników z Redmond, pojawi się tylko na tych maszynach, na których użytkownik tego zażądał.

Wielu skarży się jednak, że ich komputery "przygotowują się" do aktualizacji i same pobierają ją na dysk zajmując ok. 6GB. Wyświetlają często komunikat "Twoja aktualizacja do Windows 10 jest gotowa". Nie wszyscy czują się jednak gotowi, by przesiąść się na nowy system.

Jak zablokować aktualizację do Windows 10

To tylko moja opinia, ale Microsoft nie raz już udowodnił, że coś, co wydaje się banalnie proste w praktyce wymaga "skakania" pomiędzy różnymi polami Panelu Sterowania. Wyłączenie aktualizacji również wymaga kilku kroków i trzymania się poniższego poradnika opublikowanego przez InfoWorld .

1. Upewnij się, że masz wolną godzinkę.
2. Wejdź w ustawienia Windows Update i wybierz "Sprawdź aktualizacje, ale pozwól mi zdecydować kiedy je pobrać i zainstalować".
3. W Windows Update wybierz "Pokaż dostępne aktualizacje". Jeśli widzisz aktualizację związaną z migracją do Windows 10 kliknij prawym klawiszem i wybierz "Ukryj aktualizację".
4. Uruchom oczyszczenie dysku i wybierz Usuwanie plików systemowych. W polu Temporary Internet Files powinieneś zobaczyć pozycję o wielkości ok. 6GB - kliknij ją. Komputer spyta, czy jesteś pewien, że chcesz skasować te pliki - usuń je.
5. Wróć do Panelu Sterowania, w Usuń Programy wyświetl zainstalowane aktualizacje. Odinstaluj B 2952664 (Windows 7) i KB 2976978 (Windows 8.1). Pamiętaj, że możesz je wyświetlić alfabetycznie - wtedy łatwiej ci będzie znaleźć i odinstalować. 
6. Zrestartuj komputer, odczekaj dwie minuty. 
7. Ponownie wejdź w opcje Windows Update i prawym przyciskiem myszy ukryj KB 2952664, KB 2976978, i/lub KB 3035583. Jeśli same się nie wyświetlają najpierw kliknij "Wyszukaj aktualizacje". 
8. Dla pewności zrestartuj komputer.

Jak zablokować aktualizację do Windows 10 - wersja skrócona

1. Pobierz program GWX Control Panel
2. Wybierz poszczególne opcje (blokowanie aktualizacji do Windows 10, usuwanie Cache'u, usuwanie pobranych plików aktualizacyjnych.)

Dodam też dla jasności że nie mam nic przeciwko Windows 10 , wydaje mi się jednak, że Microsoft powinien w łatwiejszy sposób umożliwić blokowanie aktualizacji.