Wybrałam ciemną stronę Mocy i teraz moim domem jest Gwiezdny Niszczyciel

"Moim sprzymierzeńcem jest Moc i potężnym sprzymierzeńcem ona jest" - mawiał mistrz Yoda. Gwiezdne Wojny mogą przenieść się do na Twoje urządzenia - wystarczy opowiedzieć się po jednej ze stron Mocy.

Teraz Gmail, Kalendarz, Mapy a nawet wyszukiwarka mogą zmienić wygląd i odzwierciedlać tę stronę Mocy, po której zawsze się opowiadaliście. Żeby obudzić Moc w usługach Google trzeba odwiedzić tę stronę . Tam dokonujemy kluczowego wyboru - opowiesz się po jasnej, czy ciemnej stronie Mocy? Gdy już się zdecydujesz, usługi Google takie jak wyszukiwarka, Mapy, YouTube, Kalendarz, Gmail i inne, zmienią wygląd. Możecie też zainstalować wtyczkę do Chrome'a , dzięki której każda na każdej nowej karcie przeglądarki wyświetlana będzie grafika z Gwiezdnych Wojen.

Ciemna strona Mocy w Chrome Fot. Google

W Mapach wyświetlanych na komputerze pojawia się mały szturmowiec. Ale już na Mapach mobilnych, jeśli wybraliście lokalizację domu i pracy, to ich położenie będzie oznaczane np. tak:

Ciemna strona Mocy w Mapach Google Fot. Google

Na YouTube zmiany łatwo zauważyć, ale nie będziemy całkiem zabierać Wam zabawy i zostawimy część smaczków, żebyście mogli samodzielnie je odkryć. W Gmailu zmieni się strona ładowania maili oraz tło.

W wyszukiwarce Google zaszyto zaś ukrytą funkcję. Może ją sprawdzić każdy, niezależnie od tego, czy skorzystał z wyboru strony Mocy. Wpiszcie w pole wyszukiwania "Dawno dawno temu w odległej galaktyce". Uwaga - ta opcja zadziała wyłącznie w Chrome.

Gwiezdne Wojny w Google'u

Wpisywaliście już w Google "Dawno dawno temu w odległej galaktyce"?Jeśli nie, to warto. Sami zobaczcie...A tu możecie więcej przeczytać o związkach Gwiezdny Wojnach i Google'a: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,19231853,wpusc-moc-do-swojej-przegladarki.html

Posted by Technologie.gazeta.pl on Tuesday, November 24, 2015

Moc będzie aktywna w usługach Google wyłącznie po zalogowaniu na swoje konto. Interfejs powinien zmienić się na urządzeniach z Windowsem, Mac OS X, Androidem, iOS oraz na Chromebookach. Ale "nowy" Gmail, Chrome i YouTube będą widoczne tylko z poziomu komputera. Co więcej - nie wszystkie usługi od razu zmienią swój wygląd, na niektóre trzeba będzie poczekać nawet kilka godzin.

Wszystko to oczywiście z okazji premiery kolejnych Gwiezdnych Wojen. "Przebudzenie Mocy" będzie miało swoją polską premierę 18 grudnia.

Więcej o: