Byliśmy w jednym z największych sklepów z elektroniką na świecie. To marzenie każdego geeka, przekleństwo producentów

Huaqiangbei to największy sklep z elektroniką w Chinach i prawdopodobnie jeden z największych tego typu obiektów na świecie. Zajmuje 10 pięter, na których można znaleźć dosłownie wszystko - od zasilaczy przez karty graficzne po podróbki najdroższych urządzeń.

Shenzhen znajduje się w południowo-wschodnich Chinach, w odległości ok. 15 km od Hongkongu. To tam jest główny ośrodek technologiczny Chin. W pobliżu Shenzhen ulokowane są siedziby główne firm takich jak Huawei, IBM, Lenovo czy ZTE, ale także fabryki produkujące sprzęt dla największych firm technologicznych świata, czyli Foxconn.

Nie dziwi więc, że Huaqiangbei od pierwszego do dziesiątego ze swoich pięter wyładowany jest wszystkimi możliwymi sprzętami elektronicznymi. Część z nich to śmiesznostki, takie jak wiatraczek na USB z diodami LED, ale są też podzespoły, a także pełnoprawne sprzęty. Sprzedawcy to częściowo przedstawiciele fabryk, nastawieni na sprzedaż sprzętu w dużych ilościach. Niestety, powyższe wideo nie oddaje zgiełku i zamieszania panującego w małych alejkach. A szkoda, bo tego brakuje do pełnego obrazu tego największego w Chinach marketu z elektroniką.

Więcej o:
Komentarze (8)
Byliśmy w jednym z największych sklepów z elektroniką na świecie. To marzenie każdego geeka, przekleństwo producentów
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 14 razy 10

  od kiedy ibm jest chinski? lenowo tak ale z tego co wiem ibm pozostal w rekach usa.

 • babciamarianna

  Oceniono 11 razy 5

  .
  Maliniak "załatwił" z Chińczykami elektrownię jądrową .... za na prawdę niską cenę ..tak jak A2

  .

 • diesel_poznan

  Oceniono 8 razy 4

  Niby podróbka iMaców, ale kto wie czy one nie wychodzą "tyłem" z tej samej fabryki, z tymi samymi podzespołami i tylko z innym logo? Pomijając soft, to w Chinach wszystko jest możliwe.

 • buli01

  0

  co za beznadziejny filmik

 • anulka134

  Oceniono 5 razy -1

  czego to chińczycy nie wymyślą. ale jak widać idą w masówkę i jak zwykle na ilość a nie jakość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX