Petra, antyczny skarb Nabatejczyków, do obejrzenia w Google Street View

Petrę, antyczne miasto wykute w skałach dzisiejszej Jordanii, można już zwiedzać za pomocą usługi Google Street View. Inne zabytki Jordanii również.

Użytkownicy Google Street View mogą odwiedzić kolejne niesamowite miejsce. Tym razem wirtualna wycieczka zabierze nas do "różanoczerwonego miasta", czyli Petry - położonego w dzisiejszej Jordanii antycznego miasta.

"Ponad 2000 lat temu Nabatejczycy założyli Petrę - miasto wykute w skale. Udaj się z nami w podróż prowadzącą za fasadę znaną z licznych filmów, by odkryć jeden z najwspanialszych cudów świata, zapomniany przez czas." - czytamy na stronach Google.

Jak zapewnia oficjalny blog Google już pierwsza napotkana budowla może wzbudzić nasz zachwyt. To Al-Chazna, czyli "Skarbiec Faraona". To wykuta w skale piętrowa budowla powstała ok. I-II w. n.e

Petra skrywa też inne skarby - gigantyczny teatr, który mógł pomieścić nawet 8000 ludzi czy Ad-Dajr - "Klasztor" - jeszcze większy od Skarbca Faraona.

Inne skarby Jordanii

Google Street View pozwla też poznać inne niesamowite miejsca położone na terenach Jordanii. Jednym z nich jest Dżarasz, miasto, którego historia sięga IV w. p.n.e, położone ok. 50 km od Ammanu. Dzięki Google zwiedzić można między innymi ruiny teatru.

Do obejrzenia są też inne budowle.

Wycieczka Google pozwala odkryć "Mapę z Madaby". To ułożona z mozaiky na posadzce bazyliki św. Jerzego w Madabie mapa Palestyny i Dolnego Egiptu. Pochodzi z VI wieku.

Zamki pustynne i panorama Morza Martwego

Wirtualna wyprawa Google jest wyjątkowo bogata, bo pozwala zwiedzać również inne miejsca. Do najciekawszych należy Qasr Kharana, jeden z licznych "pustynnych pałaców". To liczne zamki, budowle obronne rozsiane na wschód od Ammanu. Mapy Google pozwalają też podziwiać panoramę Morza Martwego.

Wirtualna wycieczka Google pozwala kolejny raz poznać miejsce, do którego wielu z nas nigdy zapewne nie dotrze. Dlatego warto korzystać z Google Street View i poznawać nieznane.