Ten SMS może cię słono kosztować. Na przykład... WSZYSTKIE oszczędności

Przestępcy znaleźli nowy sposób na czyszczenie naszych kont bankowych i kart kredytowych. Jeśli otrzymałeś wiadomość SMS informującą o otrzymaniu przelewu lepiej od razu ją wyrzuć. Wyjaśniamy jak działa to oszustwo.

Serwis Niebezpiecznik.pl ostrzega przed nową formą wyłudzania naszych pieniędzy. Tym razem przestępcy rozsyłają wiadomości informujące o otrzymaniu przelewu. By go otrzymać ofiara musi jedynie odwiedzić wskazaną w SMS stronę i potwierdzić swój numer kodem PIN.

Gdy to zrobimy zostaniemy przekierowani na zainfekowaną stronę, z której nasz smartfon pobierze złośliwą aplikację. Pay2Mob miałaby służyć do odebrania przelewu, tak naprawdę służy do zebrania danych - aplikacja prosi nas o podanie numeru karty kredytowej, imienia i nazwiska, adresu i telefonu. Zebrane informacje są natychmiast transferowane na serwer kontrolowany przez przestępców. W ten sposób mogą natychmiast dokonać na nasze konto płatności.

To jednak nie wszystko. Przestępcy instalują też na naszym smarfonie złośliwe oprogramowanie, które wykrywa próbę logowania się do bankowości elektronicznej. Przechwyci też wysyłane do nas wiadomości SMS. Złośliwa aplikacja wyświetli okno logowania do naszego banku. Wpisując nazwę użytkownika i hasło tak naprawdę prześlemy te dane do przestępców. A ponieważ ci mają zainstalowaną aplikację kontrolującą nasze wiadomości w ciągu dosłownie minut będą w stanie wyczyścić nasze konto.

Jeśli otrzymacie wiadomość ze strony Pay2Mob.pl zignorujcie ją, nie pobierajcie aplikacji i nie przekazujcie danych. Prawdopodobieństwo stracenia pieniędzy jest olbrzymie.

Więcej o:
Komentarze (66)
Ten SMS może cię słono kosztować. Na przykład... WSZYSTKIE oszczędności
Zaloguj się
 • zawsze_edek

  Oceniono 347 razy 321

  Skoro wiemy ze ta strona jest przestepcza to:
  Dlaczego prokuratura nie zainteresuje sie wlascicielem strony?
  Dlaczego operator zarzadzajacy www w naszym kraju nie zablokuje dostepu do rzeczonej strony????

 • makuzy

  Oceniono 188 razy 174

  Jest bardziej niebezpieczny sposób wykradania pieniędzy, o którym słyszałem. Gdy na parkingu podejdzie do Ciebie człowiek i powie, że da Ci dwa miliony jeżeli tylko oddasz mu klucze do swojego samochodu - absolutnie nie dawaj mu kluczy, bo weźmie je do ciebie, odjedzie Twoim samochodem a 2 milionów nigdy nie zobaczysz. W dodatku możesz stracić samochód ! W dodatku jeżeli Twój samochód jest bardzo drogi, to możesz stracić bardzo drogi samochód ! Także zastanów się dwa razy zanim powierzysz klucze do swojego samochodu zupełnie obcej osobie, nawet jeżeli ona Ci obieca korzyść materialną (lub nawet niematerialną).

 • Oceniono 124 razy 106

  nie no litości jak trzeba być ograniczonym żeby się nabrać na tego typu rzeczy... i jeszcze aplikacja Pay2Mob wyraźnie wskazuje, że chcemy finansować mafię :P

 • topjar

  Oceniono 96 razy 66

  Ten SMS może cię słono kosztować bzdura !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  1.nie sms najwyżej głupota.
  2.technicznie bzdura poraz drugi nie sms a aplikacja zainstalowana samodzielnie
  3.jak zwykle przez chciwość i głupotę

  To w sumie dobrze bo lekcję opłacona gotówką lepiej się pamięta...
  może już nie kupią garnków za 5k, abonamentu medlife za 3k, nie zmienią operatora prądu
  bez czytania umowy a w internecie nie potwierdzą "darmową rejestrację" na nr 92500 itd. itp.

 • margot452

  Oceniono 51 razy 47

  Trzeba być kompletnym kretynem żeby po otrzymaniu SMS-a z nieznanego numeru logować się na podaną w nim stronę i podawać swoje dane osobowe.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 53 razy 43

  ależ mi 'myk' - równie dobrze można zadzwonić do kogos i dopytac się o te dane

  jak mamy do czyunienia z idiota, to je poda

 • harpaga

  Oceniono 41 razy 35

  Wiem, że ludzie są coraz głupsi, ale przestępcy chyba też, bo przestali się wysilać :-)

 • vanad48

  Oceniono 39 razy 29

  Na co czeka Policja i Prokuratura...dzisiaj to pestka dotrzeć do takich bandytów....a wyroki drodzy sędziowie bez zawiasów....szybko się to wtedy skończy

 • paruwkowy_skrytobujca

  Oceniono 43 razy 27

  trzeba mieć gó... zamiast mózgu żeby się na to nabrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX