Ten SMS może cię słono kosztować. Na przykład... WSZYSTKIE oszczędności

Przestępcy znaleźli nowy sposób na czyszczenie naszych kont bankowych i kart kredytowych. Jeśli otrzymałeś wiadomość SMS informującą o otrzymaniu przelewu lepiej od razu ją wyrzuć. Wyjaśniamy jak działa to oszustwo.

Serwis Niebezpiecznik.pl ostrzega przed nową formą wyłudzania naszych pieniędzy. Tym razem przestępcy rozsyłają wiadomości informujące o otrzymaniu przelewu. By go otrzymać ofiara musi jedynie odwiedzić wskazaną w SMS stronę i potwierdzić swój numer kodem PIN.

Gdy to zrobimy zostaniemy przekierowani na zainfekowaną stronę, z której nasz smartfon pobierze złośliwą aplikację. Pay2Mob miałaby służyć do odebrania przelewu, tak naprawdę służy do zebrania danych - aplikacja prosi nas o podanie numeru karty kredytowej, imienia i nazwiska, adresu i telefonu. Zebrane informacje są natychmiast transferowane na serwer kontrolowany przez przestępców. W ten sposób mogą natychmiast dokonać na nasze konto płatności.

To jednak nie wszystko. Przestępcy instalują też na naszym smarfonie złośliwe oprogramowanie, które wykrywa próbę logowania się do bankowości elektronicznej. Przechwyci też wysyłane do nas wiadomości SMS. Złośliwa aplikacja wyświetli okno logowania do naszego banku. Wpisując nazwę użytkownika i hasło tak naprawdę prześlemy te dane do przestępców. A ponieważ ci mają zainstalowaną aplikację kontrolującą nasze wiadomości w ciągu dosłownie minut będą w stanie wyczyścić nasze konto.

Jeśli otrzymacie wiadomość ze strony Pay2Mob.pl zignorujcie ją, nie pobierajcie aplikacji i nie przekazujcie danych. Prawdopodobieństwo stracenia pieniędzy jest olbrzymie.