W warszawskich autobusach posurfujesz za darmo. WiFi od Plusa

Warszawskie autobusy komunikacji miejskiej zostały wyposażone w hotspoty WiFi. Dostarczy je Plus, a korzystanie z internetu jest bezpłatne.

Podróżujący po Warszawie autobusami autobusami komunikacji miejskiej mogą korzystać z bezpłatnego internetu. Jest to możliwe dzięki usłudze FreeWiFi, którą uruchomił Plus.

By połączyć się z internetem należy wybrać sieć freewifi.waw.pl, zaakceptować regulamin i zalogować się. Nie trzeba podawać swoje numeru telefonu ani adresu e-mail, wyrażać zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

W tej chwili internet Plusa dostępny jest w 500 pojazdach (są oznakowane), do lutego ma jednak być dostępny w całym taborze czyli 1200 autobusach.

Plus zapewnia, że bezpłatny internet cieszy się olbrzymią popularnością - w listopadzie z FreeWiFi skorzystano aż 70 000.

Udostępnianie podróżnym bezpłatnego internetu jest jednym z priorytetów warszawskich władz. Pierwsze hot-spoty WiFi pojawiły się w autobusach mniej więcej rok temu.

W nowoczesnym taborze powinny być dostępne nowe technologie. Komfort i wygoda naszych pasażerów to nasz absolutny priorytet, dlatego uruchamiamy darmowe punkty dostępu do internetu. I chcemy by do końca przyszłego roku bezprzewodowy internet był już we wszystkich autobusach naszego największego przewoźnika, a w ciągu dwóch lat we wszystkich tramwajach, metrze, pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i autobusach pozostałych przewoźników.

- stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz cytowana przez NaTemat.

Prosimy was o komentarze: jak działa internet, czy łatwo znaleźć pojazd, w którym można z niego skorzystać.

Więcej o:
Komentarze (62)
W warszawskich autobusach posurfujesz za darmo. WiFi od Plusa
Zaloguj się
 • gienek1982

  Oceniono 41 razy 29

  Jest to miły dodatek dla pasażerów i być może zachęta do jazdy transportem zbiorowym a tu narzekanie

 • pompompom

  Oceniono 13 razy 11

  A kiedy dostęp do internetu w pierwszej linii metra? Dla posiadaczy innych sieci niż play.

 • hasturr

  Oceniono 32 razy 10

  Akurat w momencie, kiedy problem zbyt wolnej / zbyt drogiej sieci w telefonie w zasadzie przestaje występować. Sensu więc w tym tyle, ile w rozwoju sieci budek telefonicznych.

 • ramolzezdymbca

  Oceniono 30 razy 10

  Żadna nowość - w poznańskich tramwajach i autobusach dostęp jest od ponad roku.

 • rtrwt

  Oceniono 29 razy 9

  W łódzkim MPK darmowe Wi-Fi jest od dawna...
  Ale przecież news wymaga Stolycy...

 • aleiz

  Oceniono 59 razy 9

  Wielkie halo, w Zielonej Górze funkcjonuje już od dawna, ale o tym nikt na głównej nie napisze bo to przecież nie Warszawka :P

 • calapolskawidziala

  Oceniono 52 razy 6

  Spadajcie z tym. Jeżeli macie pieniądze na brednie, obniżcie ceny biletów.

 • inz.a.spoleczny

  Oceniono 4 razy 4

  A w I linii metra od Wierzbna do Kabat nadal nie ma sygnału innych operatorów niż Play. A obiecano, że będą od marca 2015...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX