Facebook testuje dwie bardzo przydatne nowości. Pomogą być w kontakcie z przyjaciółmi

Jedną z najważniejszych funkcji portalu społecznościowego jest możliwość dzielenia się z bliskimi zdjęciami i nagraniami. Facebook testuje dwa nowe narzędzia, które mają to ułatwić.

Pierwszą z funkcji, z której korzystać mogą w tej chwili jedynie użytkownicy iPhone'a, jest możliwość publikowania kolaży. Mogą być tworzone automatycznie, modyfikowane lub aranżowane od podstaw przez użytkownika. Algorytmy Facebooka same podsuną nam odpowiednie fotografie - rozpoznają lokalizację i twarze. Dlatego narzędzie może służyć zarówno do publikowania zdjęć niemal "na żywo" lub nieco później. Dzięki nowej funkcji stworzymy więc wpisy w stylu  "Właśnie jesteśmy nad jeziorem" lub "Wczoraj byliśmy na niesamowitej wycieczce".

Przeczytaj też Problemy z zasięgiem? Chrome ułatwi ci życie

Facebook

Fot. Facebook

 

Użytkownicy Androida będą mogli korzystać z nowości na początku przyszłego roku.

Kolejną bardzo ciekawą nowością jest możliwość transmitowania wideo bezpośrednio z Newsfeeda. Działa to trochę tak, jakby wbudować Periscope w aplikację Facebook. Nowa opcja będzie dostępna w polu "Aktualizuj status" - nasze nagranie będzie dostępne dla wybranych znajomych, którzy będą mogli je komentować na żywo.

Facebook

Fot. Facebook

Obie nowości są dowodem na to, że użytkownicy potrzebują nowych sposobów, by dzielić się z bliskimi ważnymi chwilami. I to jak najszybciej, bez czekania i odkładania na później. Bardziej przełomową funkcją wydaje się możliwość streamingu na żywo bez przechodzenia do zewnętrznej aplikacji. Być może będziemy świadkami powstania nowej mody - na wideoselfie?

Pamiętajcie jednak: nie wszystko warto wrzucać do sieci! A może tego właśnie chcecie: umożliwić znajomym, by za pomocą Facebooka mogli uczestniczyć w waszym życiu? W końcu w internecie chodzi tylko o "tu i teraz ".

[ za The Next Web ]