Koniec patentowej wojny? Samsung zapłaci Apple ponad 500 mln dolarów

Koreański gigant zgodził się na wypłacenie swojemu amerykańskiemu konkurentowi 548 mln dolarów odszkodowania za naruszenie patentów. Pieniądze mają trafić do Cupertino przed 15 grudnia br.

Czy zbliżamy się do końca patentowej wojny pomiędzy Samsungiem i Apple? Serwis AppleInsider poinformował, że po trzech latach pełnych obustronnych oskarżeń, procesów sądowych i apelacji, koreańska firma zgodziła się wypłacić konkurentowi z Cupertino odszkodowanie w wysokości 548 mln dolarów.

Konflikt pomiędzy mobilnymi gigantami rozpoczął się w 2012 roku, gdy firma kierowana przez Tima Cooka oskarżyła Samsunga o kopiowanie niektórych rozwiązań dotyczących wyglądu iPhone'a przez smartfony z serii Samsung Galaxy S. Ostatecznie sąd przychylił się do wniosku Apple i nakazał Samsungowi wypłatę ponad 1 mld dolarów odszkodowań. W toku postępowania odwoławczego kwota ta została jednak obniżona do 548 mln dolarów.

Przeczytaj teżPowrót 4-calowego i "taniego" iPhone'a? Apple chce zaatakować średnią półkę

Z informacji Floriana Muellera, autora specjalistycznego bloga FOSS Patents wynika, że początkowo Samsung planował kontynuować spór prawny przed amerykańskim Sądem Najwyższym. Wczoraj, koreański gigant zgodził się jednak na wypłatę odszkodowania i zakopanie przysłowiowego ?topora wojennego?. Pieniądze mają zostać wypłacone w ciągu 10 dni od wysłania odpowiedniego wezwania przez Apple.

Koreańczycy zostawili sobie jednak prawną furtkę: Jak czytamy w oświadczeniu, Samsung zastrzegł sobie prawo do całkowitego zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeśli w przyszłości wyrok sądu zostałby zmieniony lub w jakikolwiek sposób zmodyfikowany na korzyść firmy z Suwon.

Źródło: Apple Insider

Więcej o:
Komentarze (10)
Koniec patentowej wojny? Samsung zapłaci Apple ponad 500 mln dolarów
Zaloguj się
 • catch36

  Oceniono 23 razy 1

  rozumiem że orzekał ślepy sędzia skoro stwierdził podobieństwo tych telefonów... z kolei najnowsze iphony wyglądają jak Note 1 generacji - czy sędzia teraz wstecznie orzeknie prawo apple do wzoru który samsung zaprojektował kilka lat temu ??

 • kasia-ski

  0

  jeżeli tak by na to patrzeć to w sumie każdy smartrfon będzie podobny , sony do htc, samsung do iPona 6s i kilkanaście innych podobieństw...

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 17 razy -1

  Zgodzil sie? Nie mial nic do powiedzenia. Sad zasadzil i albo wypied... z rynku np. amerykanskiego albo placic. Do orzeczen sadow sie podporzadkowuje a nie godzi sie na cos.

 • Kolo Modniak

  Oceniono 22 razy -6

  Ten obrazek z cupertomo do wszystkich ma pretensje o wszystko niech pokaże w jakich warunkach ludzie pracują

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX