Ta jedna zmiana sprawi, że bardziej polubisz Kalendarz Google

Google postanowił wprowadzić do aplikacji Kalendarz funkcję przypomnień czyli listę zadań do zrobienia. Trudniej będzie zapomnieć o czymś istotnym.

Google znów udowodnił, że aplikacje, które dobrze znamy można udoskonalić. Wprowadził właśnie nową, bardzo ciekawą funkcję do aplikacji Kalendarz na Androida. W najnowszej wersji można tworzyć przypomnienia. Przypisujemy je do konkretnego dnia i - co niezwykle istotne - odznaczamy, kiedy zostaną wykonane.

W ten sposób w zasadzie możemy zrezygnować z aplikacji w rodzaju "Lista zadań".

Jak wyjaśnia Google na swoim blogu jeśli jakieś zadanie, przypisane do konkretnego dnia, nie zostanie przez nas odznaczone przechodzi na dzień następny. Dla przykładu: ustawiamy na piątek 11 grudnia przypomnienie "Wysłać kuriera do mamy". Jeśli zapomnimy o tym zadaniu będzie pojawiać się tak długo, aż je wykonamy.

Nowa funkcja Google jest ciekawa również  z innego względu. W przypomnieniach możemy umieszczać kontakty, e-maile, numery telefonów. Łatwo więc stworzyć zadanie w stylu "We wtorek 15 grudnia zadzwonić do mechanika". Kiedy przyjdzie nam wykonać zadanie nie będziemy musieli szukać odpowiedniego numeru w liście kontaktów - "zadzwonimy" bezpośrednio z przypomnienia.

Przypomnienia zostaną też powiązane z pozostałymi usługami Google - będzie je można tworzyć nie tylko z poziomu kalendarza, ale i aplikacji Gmail.

Według mnie ta drobna zmiana w Kalendarzu może sprawić, że korzystanie ze smartfonu stanie się wygodniejsze. Czekam na więcej udogodnień tego typu.

Zaktualizowana wersja aplikacji powinna znaleźć się w sklepie Play w tym tygodniu.

Co ty wiesz o sztuczkach Google?

Poznaj najciekawsze sztuczki Google

Fotomontaż R. Kędzierski

Więcej o:
Komentarze (13)
Ta jedna zmiana sprawi, że bardziej polubisz Kalendarz Google
Zaloguj się
 • alf7red7

  Oceniono 34 razy 8

  Wow, ale niesamowita funkcja, amazing i klękajcie narody.

 • r306

  Oceniono 7 razy 3

  Ojej... czyli w koncu cos, co "od wiekow" istanialo w Oulooku, Lightningu (Sunbirdzie) i paru innych PIMach... niesamowite, w koncu po latach apeli dodali to do swojego protokolu...
  No w szoku jestem :)

 • grundol1

  Oceniono 5 razy 3

  Należy to opatentować.

 • sailor50

  Oceniono 11 razy 3

  Po co się tym podniecać. Raczej należy pukać w czoło, że tego nie było od początku,. Funkcja kalendarza - nawet tego papierowego - od początku istnienia polega na przypominaniu. :)

 • orgelbrant

  Oceniono 3 razy 1

  Fajne :) Szczególnie w połączeniu z OK Google naprawdę wygodne.

 • pjck

  0

  Gdzie są przypomnienia?
  Dlaczego mi pokazuje 10 grudnia, a później 14-17?
  Trzeb znowu książkę czytać, żeby z tego korzystać?

 • tytuskropkowski

  Oceniono 5 razy -1

  A to w ogóle działa? Bo u mnie jest kalendarz taki, jak był - bez dodawania takich zadań i bez usuwania ich przeciągnięciem palca.

 • tytuskropkowski

  Oceniono 5 razy -3

  A to w ogóle działa? Bo u mnie jest kalendarz taki, jak był - bez dodawania zadań i bez usuwania ich przeciągnięciem palca itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX