Samsung prezentuje trzy innowacyjne gadżety. Który wybierzesz?

Samsung, w ramach przygotowań do targów CES2016, zaprezentował trzy innowacyjne gadżety. W przyszłym roku takich innowacji będzie więcej. Wszyscy na tym skorzystamy.

Samsung zaprezentował wstępnie trzy nowe gadżety, które zostały opracowane w jego laboratorium C-Lab. Każde z urządzeń służy do innego rodzaju interakcji. Wszystkie zapowiadają się dość interesująco.

Zobacz też: CES2016. Tego nie możesz przegapić!

 

TipTalk - łatwiej rozmawiać, gdy coś ci przeszkadza

Pierwsza z innowacji to specjalny pasek do zegarka. Zadaniem urządzenia jest ułatwienie prowadzenia rozmowy w niesprzyjających warunkach. Kiedy wykonany całkiem naturalny gest zatykając ucho palcem wskazującym (by lepiej słyszeć) urządzenie aktywuje się i będzie pośredniczyć pomiędzy nami, a smartfonem. Umożliwi też dyktowanie wiadomości. Można je zintegrować z inteligentnym zegarkiem, ale będzie też działać z tradycyjnym zegarkiem (wtedy będzie sprzęgnięte tylko ze smartfonem).

Rink - baw się rzeczywistością rozszerzoną

Samsung

Fot. Samsung

 

Rzeczywistość rozszerzona to nowe pole rozwoju Samsunga. Google Gear VR będą praktyczniejszym gadżetem dzięki kolejnej innowacji - kontrolerowi Rink. Noszony na nadgarstku pozwoli przenosić ruchy ręki do świata wirtualnego. Pomysł jest bardzo fajny, ale mam małą podpowiedź dla Samsunga: dodajcie tę funkcję do inteligentnego zegarka, to rozwiązanie lepsze dla konsumenta, niż skłanianie go do zakupu nowego urządzenia.

WELT - dbaj o zdrowie

Bardzo mocnym trendem w elektronice są ostatnio funkcje związane ze zdrowiem. Pasek WELT jest jedną z takich innowacji. Urządzenie pozwoli zadbać o naszą wagę (informując, czy czasem nie przybraliśmy za bardzo w pasie), policzy wykonane przez nas kroki i zaalarmuje, kiedy zbyt dużo czasu spędzimy w pozycji siedzącej. Ostatnia z funkcji wydaje się najciekawsza, bo praca przy komputerze powinna być regularnie przerywana. Jeśli pasek miałby nam o tym przypominać, to jest wart uwagi.

Innowacje Samsunga nie są specjalnie przełomowe, ale wcale nie muszą takimi być. W najbliższym czasie będziemy świadkami wielu takich premier. Rozwój smartfonów jest już ograniczony, internet rzeczy, inteligentne gadżety nadal mogą być rozwijane. W zalewie nowości zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. I to jedna z największych zalet tego typu innowacji. W końcu któraś okaże się tym, czego szukasz.

Więcej o gadżetach Samsunga dowiemy się na styczniowych targach CES.

Więcej o:
Komentarze (1)
Samsung prezentuje trzy innowacyjne gadżety. Który wybierzesz?
Zaloguj się
  • Katarzyna Będzka

    0

    Rzeczywistość rozszerzona to przyszłość rozrywki dzięki czemu możemy spotęgować wrażenia podczas grania w gry czy oglądania filmów. Do nowego Samsunga S7 dołączane są gogle Gear VR dzięki którym użytkownik może wypróbować nowe możliwości urządzeń Samsung. Okulary można również zakupić oddzielnie gdyż są kompatybilne ze starszymi urządzeniami np. Galaxy S6 czy S6 edge.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX