CES 2016: Microsoft chce Office'a 365 i Cortany w... samochodzie. Jak to działa?

Microsoft ogłosił pilotażowy program partnerski z producentem systemów samochodowych Harman. Ma to pozwolić na korzystanie z pakietu Office 365 podczas prowadzenia samochodu. Niektórzy naprawdę tego potrzebują.

Microsoft chce, byśmy mogli tworzyć i edytować dokumenty nawet podczas prowadzenia samochodu. Dlatego na targach CES 2016 zaprezentował pilotażowy projekt stworzony z firmą Harman zajmującą się produkcją systemów samochodowych.

Przeczytaj też: Samsung prezentuje nowy tablet z Windows 10

 

Gigant z Redmond zamierza zintegrować niektóre funkcje pakietu Office 365 z takimi systemami. Oznacza to, że w czasie jazdy, korzystając z głosowych poleceń wydawanych wirtualnej asystentce Cortana, będziemy mieć możliwość otwieranie plików, wprowadzania notatek, zmian, przeszukiwania dokumentów. W praktyce może to wyglądać tak: pracujemy w biurze nad jakimś dokumentem, wsiadamy do samochodu i każemy Cortanie przeczytać ostatni akapit. Następnie prosimy, by zmieniła niektóre zdania, dyktujemy zakończenie dokumentu, każemy wysłać go do naszych współpracowników lub klientów. W taki sam sposób możemy wprowadzać korekty do arkusza kalkulacyjnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by niektóre elementy plików Office wyświetlały się na dotykowym ekranie samochodu. Zapewne umożliwi to wprowadzanie korekt podczas stania w korku lub na światłach - to tylko nasze przypuszczenie.

Dzięki integracji Cortany i Office'a z samochodem z pewnością zyskamy więcej możliwości. Pytanie tylko: czy chcemy tak pracować? Edytować dokumenty nawet podczas jazdy samochodem? Z drugiej strony menadżerowie firm, pracownicy działu handlowego często pracuję w podróży - albo na tylnym siedzeniu samochodu, albo w pociągu lub samolocie. Z pewnością znajdą się użytkownicy zadowoleni z innowacji Microsoftu. A co wy o niej sądzicie?

Więcej o:
Komentarze (11)
CES 2016: Microsoft chce Office'a 365 i Cortany w... samochodzie. Jak to działa?
Zaloguj się
 • zawsze_edek

  Oceniono 47 razy 45

  ja to widzę tak:
  "konkludując, wzrosty obrotów w pierwszym kwartale tego roku będą...

  -KUR WA! JAK jedziesz piz deuszu,
  -Debil je bany pasów nie widzi!?
  -Won mi z drogi patafianie!

  ... spowodowane dywersyfikacją portfolio zamówień od kluczowych klientów....itd bla bla "

 • cmok_wawelski

  Oceniono 19 razy 19

  a gdzie w tym wszystkim jest ten co kupuje telewizory po 100-iles zl? Zawalony jest telewizorami?

 • ksobier

  Oceniono 8 razy 8

  Microsoft chce, byśmy mogli tworzyć i edytować dokumenty nawet podczas prowadzenia samochodu.- serio, a ktos powiedzial, ze nie mozna rozmawiac przez telefon, sprawdzac i wysylac smsow i bawic sie fejsbukiem bo to niebezpieczne.

 • tomek854

  Oceniono 7 razy 5

  "Ma to pozwolić na korzystanie z pakietu Office 365 podczas prowadzenia samochodu. Niektórzy naprawdę tego potrzebują."

  KTO potrzebuje korzystać z pakietu Office w czasie prowadzenia samochodu? Kto konkretnie? Znaleźć i wsadzić do Tworek.

 • palacz1977

  Oceniono 11 razy 5

  to najgorszy pomysł M$ od czasów Visty - przecież kierujący nie bedzie skupiony na jeździe a na dyktowaniu i sprawdzaniu czy został dobrze zrozumiany przez Cortinę. Ja również edytuję dokumenty jadąc autem ale robię to telefonicznie, sekretarka pisze to co jej dyktuję itp. To od biedy ma jakiś sens ale sam wiem że taka jazda jest mało bezpieczna - jak bardzo się skupie nad tekstem to czasami jadę bez sensu i celu. A wszytko to za pomocą zestawu głośnomówiącego. Nie wyobrażam sobie wersji z automatem.

 • zapiski_dziada

  Oceniono 4 razy 4

  Proponuję zintegrować Cortanę i Office także z wanną, rowerem i czapką uszatką.
  Można by też na plecach partnerki czy żony montować specjalne ekrany dotykowe i w czasie seksu używać Excela.

 • ela-007

  Oceniono 3 razy 3

  Nie rozumiem waszych obiekcji. Przecież już niedługo przynajmniej, w samochodach firmowych, kierownica będzie tylko po to żeby przedstawiciel handlowy wiedział gdzie nie może zajmować miejsca. Samochód poprowadzi się sam o on ma obdzwaniać klientów i prowadzić biuro..

 • clevland

  Oceniono 2 razy 2

  Znam przypadek przedstawiciela handlowego, któremu szef kazał dzwonić do klientów i zbierać zamówienia w trakcie jazdy samochodem.
  Taki pakiet mu się przyda.

 • andorka

  0

  Chore !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX