Jak zablokować aktualizację do Windows 10? Microsoft radzi

Microsoft na oficjalnym forum informuje w jaki sposób zablokować aktualizację do Windows 10. Albo jak pobrać najnowszy system.

Microsoft chce dobrze. Zachęca użytkowników do aktualizacji do Windows 10, bo jest to najdojrzalsza, najbardziej funkcjonalna wersja systemu. Użytkownicy jednak nie chcą być uszczęśliwiani na siłę, część z nich, w szczególności właściciele całkiem dobrze działających maszyn, nie chcą aktualizacji. Boją się problemów z wydajnością, kompatybilnością sprzętową, a nawet kłopotów jakie czasami sprawa sam proces aktualizacji.

Internetowe fora są zalane wątkami dotyczącymi blokady aktualizacji do Windows 10. Microsoft nie jest tu bez winy, bo w zasadzie nigdy w klarowny sposób nie wyjaśnił w jaki sposób zablokować aktualizację do Windows 10. Na szczęście odpowiednia informacja znalazła się na oficjalnym forum firmy.

Przeczytaj też: Nowości z Windows 10, które musisz poznać.

 

Jak zablokować aktualizację do Windows 10.

Na oficjalnej stronie Microsoft znaleźć można następującą instrukcję:

Rejestr systemu Windows
Ważne Należy rozważnie wykonywać czynności podane w tej sekcji. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może być przyczyną poważnych problemów. Przed wprowadzeniem modyfikacji należy utworzyć kopię zapasową rejestru, aby umożliwić przywrócenie go w razie problemów.
Aby wyłączyć tę ofertę za pomocą klucza rejestru, ustaw następującą wartość rejestru:
Podklucz: HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Wartość DWORD: DisableOSUpgrade = 1

Jak zablokować powiadomienia o aktualizacji do Windows 10?

To dla niektórych też prawdziwa zmora - okienko zachęcające do przesiadki nie chce przestać się pojawiać. Oto jak je zablokować.

W przypadku wersji Core i Pro systemu Windows, których nie przyłączono do domeny, ikonę powiadamiania można wyłączyć za pomocą rejestru systemu Windows. W tym celu ustaw następującą wartość rejestru:
Podklucz: HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade
Wartość DWORD: ReservationsAllowed = 0

Jak pobrać Windows 10?

Każdy medal ma dwie strony - część użytkowników chce przesiąść się na Windows 10, ale  różnych przyczyn (pomimo spełnienia warunków technicznych) nie może. Dla nich Microsoft też ma radę. Należy postąpić zgodnie z instrukcją zawartą w punkcie "Włącz aplikację Uzyskaj system Windows 10 (ikonę w obszarze powiadomień)" - Windows 10 powinien dać się w końcu zainstalować.

Szkoda, że Microsoft nie umożliwia blokowania aktualizacji do Windows 10 w prosty, intuicyjny sposób. Sądzę, że użytkownicy mogą czuć się skazani na samodzielne przeszukiwanie internetu w celu znalezienia odpowiedniej porady. Uszczęśliwianie na siłę chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Zmiany w rejestrze Windows wprowadzacie na własną odpowiedzialność.

Więcej o:
Komentarze (67)
Jak zablokować aktualizację do Windows 10? Microsoft radzi
Zaloguj się
 • pan.czeslaw

  Oceniono 69 razy 39

  Windows 10 zamienil mi laptopa (i7 8Gb Ram) w prawdziwe zombie. Komputer wyhamowal drastycznie, a do tego duza ilosc aplikacji przestala dzialac. Po tygodniu poszukiwan sterownikow, poprostu sie poddalem. Tak szybko jak upgradowalem do W10, tak szybko zrobilem system restore i wszystko wrocilo do normy. Tym, ktorzy zastanawiaja sie nad zmiana proponuje sie mocno zastanowic bo oprocz nowego interfaceu dostana w prezencie system z duza dawka dziur i bez sterownikow.

 • sztucznamgla

  Oceniono 56 razy 22

  w porównaniu z XP to ten system pewnie poprzednie też nie wiem bo nie miałem), to jeden wielki szajs

  w XP ma się pełna kontrolę - w win10 o niczym już nie można decydowac

  system ładuje się wolno (zeby było śmieszniej WOLNIEJ z hibernacji niż od samego poczatku od 'wyłaczenia')

  ciagle są jakieś problemy z funkcjonowaniem jakichś czesci, itd
  '

  ZAWSZE zastanawia mnie co takie debilne firmy jak MS, obracajace miliardami, robią przed wypuszczeniem produktu - bo nie widzę nadzoru

  a dla przypomnienia BUBLE wypuszczają od samego poczatku - bo chyba to nie spisek miedzynarodowy, że od ZAWSZE wszyscy narzekają na windows

  to jest jeden wielki skandal - sprzedawanie BYLE CZEGO

 • andrzejtyra

  Oceniono 57 razy 17

  Jak dla mnie to nie Windows 10 tylko Windows 8.2 i to bardzo tandetny .
  Po dociągnięciu aktualizacji z którą też były problemy , na starym komputerze z Windowsem 8.1 komputer szybko wyhamował , Windows 10 to zamulacz i na dodatek śledzi użytkowników dzięki czemu komputer pewnie dlatego bardziej zamula !!!
  Znajomi mieli większe problemy po aktualizacji z Win. 7 do Win. 10 zaczęło brakować sterowników , komputer wieszał się i wszystko co było dobre przestało być takim po aktualizacji do 10.
  Na siłę próbują ściągnąć jak najwięcej osób ale coś w tym musi być , pewnie po okresie "darmowej" aktualizacji zrobią płatne aktualizacje co miesiąc i ktoś kto haraczu nie zapłaci komputer jego będzie ledwo dyszał po prostu dostaniemy kolejny prezent tyle że płatny nazywa się to subskrypcja .
  W mediach słyszymy Windows 10 jest idealny , super ale od każdego użytkownika z którym się spotkałem były tylko narzekania na Windows 10

 • starveling

  Oceniono 17 razy 13

  Microsoft podaje rozwiązanie, do którego nie sięgną niedoświadczeni użytkownicy, a więc to oni są prawdziwym celem firmy - kto z niedoświadczonych użytkowników będzie grzebać w Rejestrze? Tymczasem wystarczy odinstalować poprawkę KB 3035583 (do znalezienia jako jedna z ostatnio (w grudniu) zainstalowanych, po restarcie systemu przestawić aktualizacje na powiadamianie, wyszukać nowe aktualizacje, zaznaczyć powyższą jako 'Ukryj' i w zasobniku systemowym zmienić ustawienie dla 'GWX Uzyskaj system Windows 10' na 'Ukryj ikony i powiadomienia'. Potem można wrócić do poprzednich ustawień aktualizacji ... ready. Gdy komuś jednak zechce się migrować do Win 10, będzie w zasobniku systemowym mieć prostą ku temu drogę. Sprawdzone nawet na komputerach 'lamerów'.

 • dr.tux

  Oceniono 25 razy 9

  Dlaczego android, czy ios, czy symbian, czy wreszcie windows phone (!) na minikomputerkach zwanych smartfonami śmigają aż miło?
  Jak to świadczy o pracy MS jeśli sam system potrzebuje min 2 gb ram?
  praca ta wygląda tak: dorzucamy tylko kolejne funkcje i programy, szpiegowanie użytkownika itd, nikt nie zastanawia się czy dana funkcja jest jeszcze potrzebna, czy nie powtarza się po kilka razy (!) w innych programach.
  Chodzi? - chodzi, ładnie wygląda? - ciemny lud to kupi"

 • fabricated

  Oceniono 13 razy 7

  Każdy administrator z prawdziwego zdarzenia a nie z koziej dudy powie, że jakikolwiek upgrade systemu ma sens dopiero po wydaniu doń pierwszego grubego service packa.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 4 razy 4

  Mnie przydałaby się inna rada: JAK przejść z 32bit Windows 7 do 64bit Windows 10?
  Nie zrobiłem jeszcze migracji ponieważ chcę przejść na 64bity (wykorzystanie 8GB RAM a nie max 4 jak w 32bit)

  • redakcja robert.kedzierski_technologie

   Oceniono 1 raz 1

   @pogromca_mrowek
   Trzeba zainstalować system od nowa:
   groovypost. com/howto/switch-between-32-64-bit-windows-10/

  • pogromca_mrowek

   0

   @robert.kedzierski_technologie
   Dzięki za linka. Niestety problem nie jest taki prosty bo mam Windowsa preinstalowanego na Thinkpadzie i o ile cd-key już dałem radę z systemu wyciągnąć jakimś programikiem o tyle płytę instalacyjną już nie (zwłaszcza że nie mam w laptopie czytnika;-)).
   Poza tym zrobić format c i zainstalować "system od nowa" potrafię - pytanie jak zmigrować? - nie da się?

  • zapiski_dziada

   Oceniono 1 raz 1

   @pogromca_mrowek
   To proste bo Microsoft daje do wyboru 32 lub 64 nawet jeżeli masz 32 bitowy. Najlepiej to ściągnąć "ręcznie" a nie poprzez automatyczna aktualizację.
   Podobnie jest jeżeli ktoś chce ściągnąć kopię Windows 7 ze strony Microsoft nawet posiadając 32 bitowy system dostaje do wyboru także 64 bity. Warunek ściągnięcia to posiadanie systemu nie w wersji OEM.
   Nie wiem po co grzebać w rejestrze wystarczy ukryć te poprawki, które uaktualniają system do 10. Jeżeli już są zainstalowane wystarczy je odinstalować i ukryć.
   KB3044374, KB3035583, KB2990214, KB2952664 - takie mogą być dla Windows 7.

  • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

   Oceniono 7 razy 3

   @pogromca_mrowek
   Zainstaluj dwa razy.

 • mille666

  Oceniono 2 razy 2

  pisałem: wyłączyć harmonogram zadań / setup /gwx

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX