Gmail wymyślony na nowo - zobacz jak działa nakładka Sortd

Gmail pozostaje najpopularniejszą pocztą internetową świata. Od lat jej interfejs nie uległ rewolucyjnej modyfikacji. Specjalny dodatek Sortd sprawia jednak, że Gmail wygląda zupełnie inaczej. Zmienia się w listę rzeczy do zrobienia.

Sortd to nowy dodatek do poczty Gmail. Jest wydany w formie rozszerzenia do Chrome (w tej chwili dostępny jedynie jako Beta dla wybranych osób). Został stworzony po to, by zmienić Gmail w pocztę, która będzie służyć głównie jako menadżer zadań.

Przeczytaj też: Masz problem z powiadomieniami w Gmail? Jest rozwiązanie

 

Aplikacja dzieli skrzynkę odbiorczą na cztery części. Z lewej widzimy tradycyjną skrzynkę odbiorczą. Po prawej cztery nowe kolumny: "To do", "Launch Event", "Deals" i "Follow Up". Dodatkowe kolumny są wyposażone w małą ikonkę ze znakiem "+". Do każdej z kolumn możemy więc ręcznie dopisać nowe zadanie. Albo przeciągnąć odpowiedniego e-maila ze skrzynki odbiorczej. W tym wypadku kiedy klikniemy na e-mail przeniesiony do kolumny również możemy na niego normalnie odpisać. Ważne wydarzenia, zadania zostają więc wyciągnięte z potoku e-maili z lewej strony do którejś z kolumn.

Sortd

Fot. Sortd.com

 

Wątki, pojawiające się w kolumnach można też przemieszczać z góry na dół nadając im tym samym odpowiedni priorytet.

Sortd pozwala też na odpowiednie oznaczanie zadań, które zostały w pełni wykonane. Po zakończeniu pracy pojawia się odpowiednie oznaczenie, a wątek zmienia kolor na szary. To pozwala utrzymać porządek.

Rozszerzenie wydaje się naprawdę interesujące wszędzie tam, gdzie trzeba dbać o zarządzanie zadaniami. Sortd może okazać się naprawdę przydatny dla tych, którzy na co dzień korzystają z Gmaila jako z podstawowej poczty. Tym bardziej, że z Gmailem można zintegrować konta zewnętrzne.

Za: GigaOM