Masz pomysł na innowacyjne usługi Poczty Polskiej? Zgłoś się!

Poczta Polska otwiera się na współpracę z zewnętrznymi firmami i zachęca startupy, by zgłaszały swoje pomysły na innowacyjne usługi.

Poczta Polska stworzyła specjalną stronę, za pomocą której mogą zgłaszać się firmy mające ciekawy pomysł na innowacyjne usługi pocztowe. Projekt, który znajdziemy pod adresem synergia.poczta-polska.pl to propozycja skierowana do małych i średnich firm.

Szukamy firm innowacyjnych, które mogłyby uzupełnić naszą ofertę o nowe produkty oraz zwiększyć efektywność realizowanych usług. Współpraca ma na celu wykorzystanie obustronnego potencjału firm oraz kreowanie nowych wartości.

- czytamy.

Warunkiem podjęcia współpracy jest posiadanie w swoim portfolio rozwiązań, które odniosły już sukces  na rynku. Chodzi w szczególności o innowacje związane z następującymi kierunkami rozwoju.

Poczta rozwija się w kilku kierunkach

Fot. Poczta Polska

Firmy, które chcą podjąć współpracę muszą wypełnić odpowiedni formularz i poczekać na zaproszenie.

Jak donosi Dziennik Internautów pierwsze zgłoszenia już wpłynęły.

Poczta Polska otrzymała już ponad 20 zgłoszeń od polskich startupów i to zaledwie po kilku dniach od startu portalu. Pojawiły się propozycje współpracy w zakresie e-commerce, logistyki oraz IT. Zgłoszenia są analizowane pod kątem opłacalności w ramach całej Grupy PP.

To dobrze, że Poczta otwiera się na innowacje związane z usługami finansowymi, handlem, cyfryzacją usług. W Polsce wiele jest na tym polu do zrobienia, a potencjał Poczty jest niedoceniany. Sieć tysięcy placówek da się wykorzystać wszędzie tam, gdzie oprócz innowacyjnej usługi jest też potrzebny punkt obsługi klienta. Skoro Poczta rozwija własne produkty w bankowości elektronicznej czy ubezpieczeniach dlaczego nie miałaby świadczyć usług związanych z innowacjami? Wszyscy na tym skorzystamy, pomysł jest więc warty poparcia. Miejmy tylko nadzieję, że Poczta umiejętnie wybierze najlepsze pomysły i zadba o ich wdrożenie.

Więcej o: