Masz pomysł na innowacyjne usługi Poczty Polskiej? Zgłoś się!

Poczta Polska otwiera się na współpracę z zewnętrznymi firmami i zachęca startupy, by zgłaszały swoje pomysły na innowacyjne usługi.

Poczta Polska stworzyła specjalną stronę, za pomocą której mogą zgłaszać się firmy mające ciekawy pomysł na innowacyjne usługi pocztowe. Projekt, który znajdziemy pod adresem synergia.poczta-polska.pl to propozycja skierowana do małych i średnich firm.

Szukamy firm innowacyjnych, które mogłyby uzupełnić naszą ofertę o nowe produkty oraz zwiększyć efektywność realizowanych usług. Współpraca ma na celu wykorzystanie obustronnego potencjału firm oraz kreowanie nowych wartości.

- czytamy.

Warunkiem podjęcia współpracy jest posiadanie w swoim portfolio rozwiązań, które odniosły już sukces  na rynku. Chodzi w szczególności o innowacje związane z następującymi kierunkami rozwoju.

Poczta rozwija się w kilku kierunkach

Fot. Poczta Polska

Firmy, które chcą podjąć współpracę muszą wypełnić odpowiedni formularz i poczekać na zaproszenie.

Jak donosi Dziennik Internautów pierwsze zgłoszenia już wpłynęły.

Poczta Polska otrzymała już ponad 20 zgłoszeń od polskich startupów i to zaledwie po kilku dniach od startu portalu. Pojawiły się propozycje współpracy w zakresie e-commerce, logistyki oraz IT. Zgłoszenia są analizowane pod kątem opłacalności w ramach całej Grupy PP.

To dobrze, że Poczta otwiera się na innowacje związane z usługami finansowymi, handlem, cyfryzacją usług. W Polsce wiele jest na tym polu do zrobienia, a potencjał Poczty jest niedoceniany. Sieć tysięcy placówek da się wykorzystać wszędzie tam, gdzie oprócz innowacyjnej usługi jest też potrzebny punkt obsługi klienta. Skoro Poczta rozwija własne produkty w bankowości elektronicznej czy ubezpieczeniach dlaczego nie miałaby świadczyć usług związanych z innowacjami? Wszyscy na tym skorzystamy, pomysł jest więc warty poparcia. Miejmy tylko nadzieję, że Poczta umiejętnie wybierze najlepsze pomysły i zadba o ich wdrożenie.

Więcej o:
Komentarze (29)
Masz pomysł na innowacyjne usługi Poczty Polskiej? Zgłoś się!
Zaloguj się
 • Janina Duszejko

  Oceniono 18 razy 18

  Ja mam taki pomysł, aby zamiast kolorowych badziewi, gazetek itd., na poczcie można było kupić kartkę pocztową, bo w Chorzowie od tygodnia nie można:(

 • fakit.pl

  Oceniono 13 razy 13

  Brakuje świeżych matjasów na wagę w okienku pocztowym!

 • re17

  Oceniono 12 razy 10

  Ta dać listonoszowi niech realizuje te innowacje za najniższą krajową; w tym plan sprzedażowy typu założenie konta, sprzedaż kart telefonicznych i nawet zniczy, prenumeraty i inne duperele; a na listy sobie czekaj alex2222. jak nie zmienia systemu wynagradzania i zakresu obowiązków dla listonoszy to zaraz sami szefowie pomysłu będą realizować te innowacje. taka rotacja ludzi w Poczcie że szok. Jak poodchodzi stara kadra to nikt młody nie zostanie dłużej niż do pierwszej wypłaty.

 • ben_k

  Oceniono 13 razy 9

  Otwierać placówki pocztowe rano a nie o 10 i zamykać wieczorem a nie o 16

 • holex5

  Oceniono 10 razy 6

  zróbcie mieszkańcom niespodziankę, i dostarczajcie paczki. Oczywiście zamiast niewidocznego awiza.

 • outofhell

  Oceniono 8 razy 6

  Ja proponuję śpiewające telegramy.

 • hrabia-drapello

  Oceniono 11 razy 5

  W miejscowości w której mieszkam poczta otwarta jest pn-pt godz.8-15 czyli wtedy kiedy jesteśmy w pracy.Często kupuję przez internet i jak ognia unikam wysyłki pocztą polską do tego stopnia że wyszukuję wyłącznie oferty gdzie można wybrać wysyłkę do paczkomatu albo inpostem bo wtedy mogę odebrać przesyłkę w sklepiku do 22 albo w sobotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX