Dziś ostatni dzień życia tych wersji popularnej przeglądarki

Microsoft dziś po raz ostatni wypuścił aktualizację dla Internet Explorera w wersji 8, 9 i 10. Użytkownicy powinni przesiąść się na IE11 lub Edge.

Internet Explorer 11 został właśnie ostatnią wspieraną przez Microsoft wersją przeglądarki. Gigant z Redmond wydał dziś ostatnią łatkę dla IE w wersjach 8, 9 i 10. Użytkownicy korzystający z tych aplikacji zobaczą komunikat informujący o tym, iż cykl życiowy produktu właśnie dobiegł końca.

Niewspierane wersje Explorera oczywiście nadal będą działać, użytkownicy stają się jednak podatni na taki cyberprzestępców wykorzystujących luki w przestarzałych przeglądarkach.

Przeczytaj też: Chwila nieuwagi i budzisz się z Windows 10

 

Według Computer World, cytowanego przez Wired , Internet Explorer jest wykorzystywany przez 340 mln użytkowników, z czego połowa korzysta z przestarzałych wersji.

Koniec wsparcia dla IE może być kolejnym elementem presji na konsumentów, by zaktualizowali swe systemy do Windows 10. W najnowszej wersji systemu operacyjnego, oprócz Internet Explorera 11, znajdziemy też nową przeglądarkę o nazwie Edge. Niestety dla Microsoftu wiele statystyk wskazuje, że udział nowej aplikacji w rynku przeglądarek spada. I to zarówno w USA jak i na całym świecie.

Microsoft jak na razie nie potrafi wykorzystać szansy jakie daje mu "nowe otwarcie", chociaż Chrome daje mu do tego okazję .  Edge nie staje się drugim Chrome. Zapewnienia, że nowa przeglądarka jest idealnie dostosowana do potrzeb internautów niestety na niewiele się zdają. W czym tkwi problem? Dlaczego użytkownicy nie przechodzą masowo na Edge? Prosimy o wasze opinie.

Więcej o:
Komentarze (16)
Dziś ostatni dzień życia tych wersji popularnej przeglądarki
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 7 razy 7

  - Panie, ale moja żona ma w domu laptopa z IE6 i tam ta strona źle wygląda...
  - Ale to jest stara przeglądarka, mało kto jej obecnie używa, a te wszystkie wodotryski co Pan sobie wymyślił to na IE6 nie będą działać.
  - Co mi Pan mówi? To co z tymi co mają IE6 - nie możemy nikogo z potencjalnych klientów wykluczać! Strona ma działać na IE6!

 • sacc77

  Oceniono 11 razy 7

  TĘSKNIĆ?!
  A niby za czym?

 • a_usher

  Oceniono 12 razy 6

  > Dlaczego użytkownicy nie przechodzą masowo na Edge?

  Jak sama nazwa wskazuje, Edge jeszcze nie jest przeglądarką. Chodzenie po krawędzi Internetu ma tyle sensu, co chodzenie po skraju przepaści, więc kto zechce ryzykować?

 • ania_m66

  Oceniono 7 razy 3

  ostatni raz uzylam IE w 1998 roku w celu sciagniecia netscape navigator w wersji 4 i costam, nie chce mi sie sprawdzac :)

 • auxlux

  Oceniono 4 razy 2

  Tu jako programista muszę nie zgodzić się z większością opinii. Trudno mi to przyznać po tylu bólach z IE 6,7,8,9. Ale IE 11 jest najpłynniej działającą przeglądarką aktualnie na rynku. Oczywiście z niej nie korzystam bo ma niewygodny interface :D ale jeśli chodzi o wydajność, to na tą chwilę nie ma konkurencji, serio. Znajdźcie sobie stronę, która wam się haczy na FF czy Chromie, odpalcie na IE11 i będziecie w szoku. Pozdro!

 • nox.a

  Oceniono 1 raz 1

  Muszę mieć IE8, gdyż kilka ważnych dla mnie aplikacji korzysta z bibliotek renderujących GIFy. No i jeszcze jedno urządzenie także nie pracuje na wyższej wersji niż 8.
  Tyle.

 • zalogopeda

  Oceniono 3 razy 1

  "Dziś ostatni dzień życia tych wersji popularnej przeglądarki"
  jak zwykle, tytuł z d...

 • aibo

  Oceniono 3 razy 1

  edge jest do doopy, ciężka i umolna. szkoda czasu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX